Banyo Armatürü Nasıl Seçilir?

Banyo armatürü seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, lavabo armatürü ile küvet armatürünün aynı modelde olmasıdır.

Banyo armatürlerinin mat veya parlak kromajlı; mix açma kapamalı, seramik kartuşlu gibi çeşitleri bulunmaktadır. Lavaboda kullanılacak armatürlerin yüksek başlıklı olanları kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Sıçratma sorunuyla karşılaşmamak için armatür ve lavabo uyumuna dikkat edilmelidir. Sipariş verilmeden önce lavabo derinliği ve suyun akış açısı mutlaka hesaba katılmalıdır.

Armatür alırken, su, enerji tasarrufu, sessiz kullanım ve hijyen sağlamak için armatürlerde ısı ve debi ayarlı plus kartuş olmasına özen gösterin.

Perlatör, armatörde bulunması gereken önemli bir özelliktir. Armatürün su çıkış ucunda bulunur. Armatürlerde su tasarrufu ve köpük şeklinde su akışını sağlar. Ayrıca su sıçramalarını önler. Perlatör özelliği olan armatörleri tercih edin.

Armatür montajı için filtreli ara musluk kullanabilirsiniz. Ellerinizi rahat yıkamak için armatürün lavabodan yüksek olmasına özen gösterin.

Seçtiğiniz armatürün çevresinde herhangi bir kararma, çizik gibi sorunların olup, olmadığını kontrol edin.

Armatür kutusunun içindeki parçaların tam olup olmadığını kontrol edin.

Garanti süresi önemli bir detaydır. Armatürün mutlaka garanti süresini öğrenin ve alırken, paketin yanında garanti belgesini istemeyi unutmayın.

Armatürü uzun süre kullanmak için sık sık bakım uygulayın. Temizliği asit içermeyen sıvı deterjanlarla yapın.

Armatürün düzenli olarak her gün temizlenmesi gerekir. Günlük temizlik için su ve sabun yeterlidir. Sabunla sildikten sonra, bol suyla durulamak gerekir. Durulanan armatürü yumuşak bir bezle kurulanabilir.

Çamaşır suyu, toz temizleyici, asitli su, aşındırıcı madde ve kireç sökücü gibi kimyasalların armatür temizliğinde kesinlikle kullanılmaması gerekir. Bu tür maddeler armatürlere zarar verir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu