Banyo dekorasyon önerileri

Banyonuzda ufak yerlerde bile, havlularınızı, tuvalet kağıtlarınızı, temizlik ve kozmetik eşyalarınızı belli bir düzenle tutabilmek için, aşağıdaki organizasyon yöntemlerini deneyebilirsiniz.

1)Dolap içi ilaç düzenleyicisi: 
Taraklar, fırçalar, diş macunları düzenlendikten sonra bile, kullanım sonrasında rafta dağınık bir görüntü oluşturmaktadır. Bu yüzden dolap içlerine, kendinden yapıştırmalı kapları tutturarak, daha düzenli ve efektif bir görünüm elde edebilirsiniz.

2)Banyo çekmece ayırıcıları 
Banyo çekmeceleri, dağınıklıkları bakımından evin en düzensiz çekmecelerindendir. Fakat banyolar için özel dizayn edilmiş ahşap bölmeli kutucuklar yardımıyla, eşyalarınızı kategorilerine göre ayırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, çekmece büyüklüğünüze göre, çekmece içine yerleştirilebilir bir kutu satın almak ve büyüklük ve işlevlerine göre eşyalarınızı ayırmak olacaktır.

3) Havlu barları 
Çok az banyo, havluları asmak için yeterli alana sahiptir. Havluları banyo kapısı arkasında kümelemek, yer kazandırma açısından mükemmel bir çözüm olacaktır. Bunun için, üç ya da ihtiyacınıza göre dört havlu barını kapının arkasına alt alta gelecek şekilde monte edin. Renk uyumlarına göre havlularınızı dizin.

4) Kübik odacıklar 
Banyo gereçlerinizi, muntazam ve kolay erişilebilir şekilde muhafaza etmek istiyorsanız, bir yüzü açık kübik raf odacıklarını duvara monte edin. Banyo jellerinizi, ya da havlularınızı renklerine göre istifleyerek kullanabilirsiniz.

5) Magnet düzenleyiciler 
Bazen kapalı dolapların bile arkasını düşünmeniz gerekebilir. Bir ilaç dolabınız varsa, yapıştırmalı kancalarla ilaçların arkasına makas, ayna, küçük plastik kap, bant ve saç klipsleri asabilirsiniz.

6) Sabit saç kurutma makinesi 
Misafir banyonuz varsa, lavabonun yanına misafirlerinizin kullanması için sabit bir kurutma makinesi monte edebilirsiniz. Bu ürünü, otel malzemeleri satan online sitelerden temin edebilirsiniz.

7)Tuvalet kağıtları için 
Tuvalet kağıtlarını, plastik şeffaf vazolarda veya şemsiye standlarında saklayabilirsiniz.Böylece bir bakışta ne kadar stoğunuz olduğunu da görebileceksiniz.

8) Kapı üstü rafları 
Bu raflar ile, ekstra bir duvarınızı kullanmanıza gerek kalmadan tüm yukarı kaldırmak istediğiniz banyo eşyalarını, kapınızın üstüne, kapı genişliğince monte edeceğiniz bir rafa dizebilirsiniz. Renk uyumuna göre sınıflandırmanız, estetik bir görüntü oluşturacaktır.

Banyonuzda yer kazanmak için yukarıdaki alternatifleri deneyin, daha düzenli bir banyonuz olsun. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu