Banyo Dolabı Nasıl Seçilmelidir?

Banyo dolabı ortak kullanıma açık dolaplardır. Evlerde tüm ailenin ortak kullandığı bu dolaplar şıklığının yanı sıra kullanışlı da olmalıdır. Birkaç küçük öneri ile banyolarınızda hem şık hem de doğru seçimler yapabilirsiniz.

Havlular, deterjanlar vs. gibi eşyaların depolandığı dolaplar, banyolar için en önemli sorundur. Küçük bir alanınız varsa gereksiz hiçbir eşyayı banyonuzda bulundurmamalısınız. Dolap seçiminde banyonuzun mimari yapısını göz önünde bulundurmalısınız. Banyo içerisinde hareketleriniz engellemeyecek şekilde ve olabildiğince çok eşya alabilenleri tercih etmelisiniz.

  1. Kişisel bakım ürünleri, çeşitli aksesuarlar, havlular, temizlik malzemeleri gibi banyoda yer alan eşyaları doğru depolayabilecek banyo dolapları tercih ederek, banyolarınızda daha düzenli bir görünüm yakalayabilirsiniz.
  2. Altı dolaplı bir lavabo, onun üstüne asılacak aynalı küçük bir dolap ve yan taraftaki duvara monte edilecek bir dolap kullanım açısından kolaylık sağlamanın yanı sıra banyonuza sıklık da katabilir.
  3. Banyoda alandan kazanabilmek için dolapları lavabo ve çevresine koyarak fayda sağlayabilirsiniz. Banyonun diğer duvarlarında dolap yerine raf sistemi kullanırsanız daha ferah bir alan oluşturabilirsiniz.
  4. Seçiminizi çekmeceli dolaplardan yana kullanırsanız eğer, makyaj malzemeleri, tarak, fırça, toka gibi banyoda kullanılan kişisel bakım ürünlerinin kolaylıkla saklayabilirsiniz ve banyoda oluşabilecek dağınıklığı engelleyebilirsiniz.banyo-dolabi-nasil-secilmelidir (2)
  5. Banyo dolabınızı seçerken suya ve rutubete karşı dirençli malzemelerden yapılmış dolapları tercih edin. Böylece dolaplarınızın daha uzun süre görünümünün bozulmamasını ve sağlam kalmasını sağlayabilirsiniz.
  6. Çoğu zaman banyo dolabı seçiminde kahverengi ve beyaz tonlar tercih edilse de banyonuzun duvarı ve fayansı ile uyumlu renkler seçebilirsiniz. Bu durum banyonuzda şık bir dekorasyona imza atmanızı sağlayabilir.
  7. Banyonuzu ferah bir mekan olarak hazırlamak istiyorsanız, banyo dolaplarını seçerken açık renkleri değerlendirebilirsiniz. Koyu renklerden hoşlanıyorsanız bu durumda banyonuzda kullandığınız aksesuarları ve halıyı açık renk olarak tercih etmeniz ortamı dengeleyebilir.

Banyo dolabı alırken dikkat edeceğiniz birkaç küçük nokta banyonuzu kullanışlı, düzenli ve şık mekanlar haline getirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu