Banyo Dolapları Duvar Kağıtlarıyla Güzelleşiyor

Yeterince sağlam ve kullanışlı olduğu halde eskidiği için değiştirmeyi düşündüğünüz banyo dolaplarınızı duvar kağıdıyla kaplayarak yenileyebilirsiniz.

Duvar kağıtları artık duvarların yanı sıra pek çok farklı obje ve eşyanın tasarımında da kullanılmakta ve kullanım alanlarının yaygınlaşması ile çeşitleri de artmakta. Evinizin farklı kullanım alanları için onlarca değişik modelde ve desende duvar kağıdı tasarımına ulaşmanız mümkün.

Artık banyoların dekorasyonunda da duvar kağıdından faydalanılıyor. İsterseniz eskiyen dolaplarınızı duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Böylece eskiyen, mekana uyumunu yitiren ve değiştirmeyi düşündüğüz banyo dolaplarınızı, oldukça ekonomik ve şık bir şekilde dekore edebilirsiniz. Eğer küçük bir alanınız varsa mekana alan derinliği katan açık tonları tercih ederek hem dolaplarınızı yenilemiş hem de banyonuzu yeni bir görünüme kavuşturmuş olursunuz.

Üstelik bu işlemi kendiniz kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Malzemeler:

Değiştireceğiniz banyo dolabı, İstediğiniz desende seçtiğiniz duvar kağıdı, Duvar kağıdı yapıştırıcısı, Hava kabarcıklarını düzleştirmek için ragle ya da benzer işlev görebilecek bir alet, Maket bıçağı, Ahşap macunu, Spatula, Eski bir bez, Tornavida, Orta kalınlıkta zımpara kağıdı, Şerit metre ·Su terazisi, Boya fırçası, Kova, Yere sermek için büyükçe bir bez, Matkap, Duvar kağıdı dönüşüm astarı

1. Aşama
Tornavida yardımıyla kulpları ve menteşeleri sökün. Oyuk ve boşlukları maket bıçağı kullanarak ahşap macunuyla doldurun. Ahşap macunu kuruduktan sonra yüzeyi zımpara kağıdıyla düzleştirin. Duvar kağıdı dönüşüm astarını fırçayla kapakların yüzeyine sürün.

2. Aşama
Şerit metre yardımıyla kapakların ve dolabın enini ve boyunu ölün. Bu ölçüleri duvar kağıdının üzerine kurşun kalem ve cetvel kullanarak. Duvar kağıdını işaretlediğiniz yerlerden maket bıçağı yardımıyla kesin.

3. Aşama
Kestiğiniz duvar kağıtlarını önce kapaklara daha sonra da dolap gövdesine yapıştırın. Yapıştırma işleminden sonra oluşan hava kabarcıklarını ragle yardımıyla düzeltin.

4. Aşama
Menteşeleri ve kulpları tornavida yardımıyla yerlerine monte edin.

Duvar kağıtları kullanarak yenilediğiniz dolaplar ile güzelleşen banyonuzda yeni bir banyo deneyimi sizi bekliyor.

İlgili Makaleler

3 Yorum

    1. Merhaba Hasan Bey,

      Biz ürün satışı yapmıyoruz. Satış konusunda yönlendirme yapamayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu