Fayans Nasıl Parlatılır?

Banyo temizliğinin en detaylı kısmı fayanslardır. Daha detaylı bir temizlik ister. Fayansların yüzünü silmek yeterli değildir, aralarını da temizlemek gerekir.

Banyo temizliği iki aşamada yapılır. İlk aşamada fayansların yüzü silinir, ikinci aşamada ise, fayans araları temizlenir.

Mazlemeler

  • Eldiven
  • Deterjan
  • Çamaşır suyu
  • Temizlik fırçası
  • Eski bir diş fırçası

Fayans Temizliği

Temizliğe fayansları silmekten başlayabilirsiniz. Fayansları deterjanlı suyla silebilirsiniz. Fayanslarınız lekeli ise, deterjanı fayans yüzeyine yayın ve bir müddet bekleyin. Daha sonra fayansları bir fırça yardımıyla ovun.

Fayans arasındaki kiri çıkarmak için bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Fayans arasında biriken deterjan, sabun, toz ve kir diş fırçası yardımıyla temizleyebilirsiniz. Lekelerden kurtulmak için daha etkili bir yol arıyorsanız, leke üzerine biraz çamaşır suyu dökerek bir müddet bekleyin. Daha sonra fırçayla ovun.

Ovma içlemi tamamlandıktan sonra, fayansı bol su ile durulayın. Fayans yeterince durulanmadığı takdirde ya da fazla tutulduğunda fayansa zarar verebilir. O yüzden fayansı iyice duruladığınızdan emin olun. Ayrıca iyi durulanmayan fayans üzerinde dalgalanmalar oluşur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu