Banyo

Banyo Lavabosu Nasıl Seçilir?

Banyoda kişisel hijyenin sağlanmasında en önemli yardımcı araçlardan olan lavaboların seçimi konusunda dikkatli olmalısınız.

Banyonuzdaki diğer eşyalar gibi lavabo seçimi de önemlidir. Banyoda kullandığınız renk ve desenlerin yanı sıra, fonksiyonelliğe göre bir seçim yapmalısınız.

Banyo

Lavabo, banyo dolabınız ve banyo dekorasyonunuzla uyumlu olmalıdır. Geniş tezgahlı banyo dolapları için, çanak şeklindeki lavaboları tercih edebilirsiniz. Dolabın iki parça olarak monte edilmiş olması, çanak lavabo için daha uygun olacaktır.

Çanak lavaboları, tek renk, iki renk veya desenli olarak seçebilirsiniz. Duvara monteli lavabolar, küçük banyolar için uygundur. Yer tasarrufu sağlamak için, duvara monteli lavabolar idealdir. Ayaklı lavaboları, zevkinize göre seçin.

Ferforje ayaklı lavabolar, klasik ve sade banyolar için idealdir. Ayaklı lavabo seçerken, çok büyük olmamasına, dar ve uzun olmasına dikkat edin. Lavabo seçiminde göz önünde bulundurabileceğiniz bir diğer alternatif ise kare lavabolardır.

Kare lavabolar, değişik tasarımları kaldırabilecek, modern ve renkli banyolar için idealdir. Kare lavabo seçerken, lavaboyu yerleştireceğiniz yere uygun olmasına dikkat edin. Aksi takdirde, kısa sürede lavabonun köşeleri aşınıp, deforme olabilir.

Banyo Temizliği

Koyu renk banyolar için, derin ve cam lavabolar ideal bir seçim. Armatürün, lavabodan daha yüksekte ve büyük olması, lavabonun modelini ortaya çıkaracaktır.

Banyonuzda beyaz renk hâkimse, mermer bir tezgâh ve üzerine yerleştirilmiş oval ve küçük bir lavabo, tamamlayıcı olabilir. Armatürün sade, bronz renkte ve duvara monte edilmiş olması, mermer tezgâhla uyumlu olabilir.

Bakır renkteki lavabolar, açık renk banyolarınız için idealdir. Tüm eşyaların beyaz olması, özelliklerinin gizlenmesine neden olabilir. Bu yüzden bakır rengini, açık tonlarla birleştirin. Armatür seçimi, bakır renkteki lavaboya uygun olarak, koyu renkte olmalıdır. Gümüş renkteki armatür, bakırın sadeliğini bozabilir.

2 Comments

 1. Ayfer

  29 Ocak 2016 at 02:10

  Yukarıdaki tezgah üstü dikdörtgen lavabonun markasını öğrenebilirmiyim?

  • editor

   29 Ocak 2016 at 08:42

   Merhaba Ayfer Hanım,

   Bu fotoğraf bir markaya ait değil. Dolayısıyla maalesef marka adı bilmiyoruz.

Bu konu hakkında fikriniz bizim için önemli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.