Banyo Lavabosu Nasıl Seçilir?

Banyoda kişisel hijyenin sağlanmasında en önemli yardımcı araçlardan olan lavaboların seçimi konusunda dikkatli olmalısınız.

Mutfakta şıklığı yansıtan araçlardan biri de, eviyedir. Doğru ve kaliteli bir eviye tercihi ile mutfak şıklığı ve zarafeti oluşturulabilir. Eviye seçiminde tasarım, şıklık, fonksiyonlar ve uzun ömürlülük önem verilmesi önerilen başlıca konulardır.

Banyonuzdaki diğer eşyalar gibi lavabo seçimi de önemlidir. Banyoda kullandığınız renk ve desenlerin yanı sıra, fonksiyonelliğe göre bir seçim yapmalısınız. Banyonuzdaki diğer eşyalar gibi lavabo seçimi de önemlidir. Banyoda kullandığınız renk ve desenleri göz önüne alarak, lavabo seçimi yapın.

Banyo

Piyasada, pek çok farklı malzemeden yapılmış eviyeler bulunur. Çelik ve fragranitten yapılan eviyeler, çok dayanıklı olduklarından tavsiye edilir. Mutfak tarzına ve kişisel zevke uygun eviye seçimi yapılması önerilir. Ayrıca satın alınan eviye için, markadan teknik servis talep edilebileceği bilinmelidir.

Lavabo, banyo dolabınız ve banyo dekorasyonunuzla uyumlu olmalıdır. Geniş tezgahlı banyo dolapları için, çanak şeklindeki lavaboları tercih edebilirsiniz. Dolabın iki parça olarak monte edilmiş olması, çanak lavabo için daha uygun olacaktır.

Çanak lavaboları, tek renk, iki renk veya desenli olarak seçebilirsiniz. Duvara monteli lavabolar, küçük banyolar için uygundur. Yer tasarrufu sağlamak için, duvara monteli lavabolar idealdir. Ayaklı lavaboları, zevkinize göre seçin.

Ferforje ayaklı lavabolar, klasik ve sade banyolar için idealdir. Ayaklı lavabo seçerken, çok büyük olmamasına, dar ve uzun olmasına dikkat edin. Lavabo seçiminde göz önünde bulundurabileceğiniz bir diğer alternatif ise kare lavabolardır.

Kare lavabolar, değişik tasarımları kaldırabilecek, modern ve renkli banyolar için idealdir. Kare lavabo seçerken, lavaboyu yerleştireceğiniz yere uygun olmasına dikkat edin. Aksi takdirde, kısa sürede lavabonun köşeleri aşınıp, deforme olabilir.

Banyo Temizliği

Koyu renk banyolar için, derin ve cam lavabolar ideal bir seçim. Armatürün, lavabodan daha yüksekte ve büyük olması, lavabonun modelini ortaya çıkaracaktır.

Banyonuzda beyaz renk hâkimse, mermer bir tezgâh ve üzerine yerleştirilmiş oval ve küçük bir lavabo, tamamlayıcı olabilir. Armatürün sade, bronz renkte ve duvara monte edilmiş olması, mermer tezgâhla uyumlu olabilir.

Bakır renkteki lavabolar, açık renk banyolarınız için idealdir. Tüm eşyaların beyaz olması, özelliklerinin gizlenmesine neden olabilir. Bu yüzden bakır rengini, açık tonlarla birleştirin. Armatür seçimi, bakır renkteki lavaboya uygun olarak, koyu renkte olmalıdır. Gümüş renkteki armatür, bakırın sadeliğini bozabilir.

Banyonuzun rengini ve modelini göz önüne alarak yapacağınız lavabo seçimi, dekoratif bir görünüm sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Merhaba Ayfer Hanım,

      Bu fotoğraf bir markaya ait değil. Dolayısıyla maalesef marka adı bilmiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu