Banyo Mobilyalarını Seçerken Dikkat Edilecek Noktalar

Banyo mobilyanızı seçmeden önce küçük birkaç ayrıntıyı göz önünde bulundurmayı unutmayın. Banyo mobilyaları seçerken nelere dikkat edilir?

Sahip olduğunuz alanı göz önünde bulundurun: Banyonuzda kullanacağınız mobilyayı seçmeden önce banyo alanınızı göz önünüzde bulundurun. En çok kullanılan alanlardan biri olan banyonun, ferah olmasına özen gösterin. Eğer banyonuz dar ise derinliği az üniteler ve köşe kabinlerini tercih edebilirsiniz. Duvarlarınızda parlak fayanslar kullanabilirsiniz. Bu banyonuza daha büyük bir görünüm kazandıracaktır. Banyonuzu daha ferah bir hale getirmek istiyorsanız lavabonun üzerinde ya da banyo dolabında ayna kullanabilirsiniz.

Ne istediğiniz önemli: Mobilyalarınızı seçerken zevkiniz de büyük önem taşıyor. Size tavsiyemiz banyolarda eski modalardan uzak durun. Onun yerine modern, sade bir tasarım seçmenizi öneririz. Mesela gömme dolaplar bunun için ideal olabilir. Bu dolaplar sayesinde aynı zamanda banyonuzdaki kalabalıktan da kurtulmuş olursunuz.

Montajı hafife almayın: Aldığınız mobilya, mobilyanın banyodaki yeri kadar onun montajını yapacak kişi de önemli. Eğer mobilyalarınızın montajını siz yapmayacaksanız, daha önceden çalışma prensibi hakkında bilgisi olan müşterilerin referans olabilecekleri kişilerle görüşün.

Banyo tesisatını unutmayın: Mobilyalarınızın montajını yaptırırken banyo tesisatını unutmayın. Gizli borular ulaşılabilir yerlerde olmalıdır ve istenildiği takdirde banyo panellerinin çıkabilir olmasına özen gösterin.

Bunları Unutmayın

  • Açık renkler her zaman ortamı daha ferah ve büyük gösterir. Banyo mobilyalarınızı seçerken açık renkleri tercih etmeye özen gösterin.
  • Duvar renklerinizi değiştiremiyorsanız açık renk bir banyo halısıyla banyonuzda farklı bir hava yaratabilirsiniz.
  • Banyodaki dolap sayısını isteğinize göre çoğaltıp, azaltabilirsiniz. Ankastre dolaplar dar banyolar için idealdir.
  • Dar bir banyoya sahipseniz alanı daha da daraltmamak için aksesuarlardan uzak durun.

Küçük tüyolarla ferah banyolara sahip olmak sizin elinizde…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu