Banyo Rafı Modelleri

Banyoda alandan kazanabilmek için dolapları lavabo ve çevresine koyabilirsiniz. Banyonun duvarlarında dolap yerine banyo rafı kullanırsanız daha ferah bir alan oluşturabilirsiniz.

Banyo dolapları çoğunlukla ayna ve raftan oluşmaktadır. Dilerseniz sade aynalı ya da sadece raflı dolaplar da tercih edebilirsiniz. Buna banyonuzun büyüklüğü ve kullanım alanınıza göre karar vermelisiniz.

Havlu, kozmetik malzemeler, banyo aksesuarları gibi yer kaplayan eşyalarınızı, raflara yerleştirin. Küçük banyolarda, kapaklı dolaplar fazlaca yer kaplayıp, kullanım alanınızı daraltacaktır.

Açık raf sistemleri, kullanılamayacağını düşündüğünüz köşeleri işlevsel hale getirir ve size ekstra depolama alanı sağlar. Açık raf sistemi için, açık renkler seçerek, banyonuzu daha aydınlık hale getirmiş olacaksınız.

Kapı arkasına askılık asın ve bornozları bu askılıkta muhafaza edin. Bornozlar hacimli olduğu için, dolapta ve rafta fazla yer kaplayabilir.

Dolabın içinin yerleştirilmesi konusunda malzemelerin kullanım sıklığı dikkate alınmalıdır. Sürekli kullandığınız malzemeleri ön kısımlara, daha az kullandığınız malzemeleri ise daha üst raflara koymalısınız.

Bunun haricinde dolap aynasını en azından bir raf içerecek şekilde seçerseniz, aynayı da kullanabilirsiniz. Buraya günlük temizlik için gerekli olan malzemeleri dizebilir, böylece kullanışlılığını artırabilirsiniz.

Banyonuzda en azından bir köşeyi ek depolama alanı yaratmak için kullanabilirsiniz. Bunun için, uygun köşeye göre bir köşe dolabı ya da köşe raf sistemi organize edebilirsiniz. Dolap veya raflar, yerden başlatılabileceği gibi, duvar boyunca da yerleştirilebilir.

Banyo Rafı Örnekleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu