Banyolar İçin Depolama Çözümleri

Banyolarda mobilyaların ve eşyaların yerleşimi depolama açısından bazı zorluklar oluşturabilir. Fakat banyolar doğru yerleşim ve uygun mobilya seçimiyle fonksiyonel hale gelebilir.

Küçük bir alanınız varsa gereksiz hiçbir eşyayı banyonuzda bulundurmamalısınız. Havlular, deterjanlar vs. gibi eşyaların depolandığı dolaplar, banyolar için en önemli sorundur. Dolap seçiminde banyonuzun mimari yapısını göz önünde bulundurmalısınız. Banyo içerisinde hareketleriniz engellemeyecek şekilde ve olabildiğince çok eşya alabilenleri tercih etmelisiniz.

Dolapların haricinde duş teknesi ya da küvetler de banyodaki yerleşim açısından sorun oluşturabilir. Banyonuzun ebatlarına uygun seçimler yapmalı ve mümkün olduğunca işlevsel materyallere yönelmelisiniz.

Depolama önerileri:

Banyo seramiklerinizi açık renklerde tercih ederek, aralara serpiştireceğiniz birkaç renkli aksesuar, banyonuzda canlı ve şık bir görünüm sağlayacaktır.

Takılarınız, makyaj malzemeleriniz için küçük depolama kutuları yapabilir ve biriken dağınıklığı toplayabilirsiniz. Günlük kullandığınız ojenizi, kreminizi ve makyaj malzemelerinizi cam kavanozlara koyarak lavabonuzun yanına yerleştirebilirsiniz.

Dar ve kullanışsız olduğunu düşündüğünüz banyonuzda, metal aksesuar borularını lavabonuzun yanına sabitleyerek, banyo malzemeleriniz ve havlularınız için fazladan alan kazanabilirsiniz.

Banyo

Cepli bir fileyi dekoratif askı kancaları ile duvarınıza asarak duş jellerinin, fazla sabunların ve misafir havlularının etrafa dağılmasını önleyebilirsiniz.

Banyonuzda hem renkli bir görünüm sağlamak, hem de dağınıklığı toparlamak için bu bilgileri kullanabilirsiniz.

Küçük Banyolar İçin Depolama Çözümleri

Küçük banyolar için açık renkte dekorasyon tercihi yapabilirsiniz. Koyu renkle, banyonuzu karanlık ve küçük gösterebilir.

Havlu, kozmetik malzemeler, banyo aksesuarları gibi yer kaplayan eşyalarınızı, raflara yerleştirin. Küçük banyolarda, kapaklı dolaplar fazlaca yer kaplayıp, kullanım alanınızı daraltacaktır.

banyo (2)

Açık raf sistemleri, kullanılamayacağını düşündüğünüz köşeleri işlevsel hale getirir ve size ekstra depolama alanı sağlar. Açık raf sistemi için, açık renkler seçerek, banyonuzu daha aydınlık hale getirmiş olacaksınız.

Kapı arkasına askılık asın ve bornozları bu askılıkta muhafaza edin. Bornozlar hacimli olduğu için, dolapta ve rafta fazla yer kaplayabilir.

Küçük banyolarınızı, ekstra kullanım alanı yaratacak şekilde dekore ederek, hem dekoratif, hem de kullanışlı bir banyo konsepti yaratmış olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu