Banyo

Banyoyu Geniş Gösteren Fayans Dekorasyonu

Birkaç dekorasyon hilesiyle banyonuzu olduğundan daha büyük göstermeniz mümkün.

Banyonun ebatları kullanım alanı ve banyonun işlevselliği açısından önemlidir. Fakat ebatları ne olursa olsun banyoları kullanışlı hale getirmek mümkün. Küçük de olsa banyonuzu birkaç basit yöntemle işlevsel bir mekan haline getirebilirsiniz.

Duş teknesini ya da küveti çevreleyen duvarları tümüyle fayans döşeyerek banyonun daha yüksek tavanlı ve geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Duvarda oluşacak kesintisiz bir hat duvarların olduğundan daha yüksek algılanmasına yardımcı olur.

Seçtiğiniz fayansların ebatı da büyük olmalıdır. Böylece genişlik hissi de artar. Küçük bir banyoda kullanılan fayansların her zaman büyük ebatlarda olması önerilir. Bu uygulama için de mozaik gibi küçük malzemeler yerine büyük karolar tercih edilmelidir.

Büyük fayansların açık renk olması da önemlidir. Açık renk, ışığı yansıtır ve mekanı geniş gösterir. Olabildiğince desensiz ve açık renk olanları tercih etmelisiniz.

Yerden duvara kadar fayans döşediğiniz duvarları duşakabin ya da duş perdesi arkasına gizlememelisiniz. Aksi durumda bu uygulamanın bir faydası olmayacaktır. Bunun için saydam bir kabin kullanmanız önerilir. Cam paneller bunun için idealdir. Böylece hem karolar görünmüş olur, hem de duşakabin ayrı bir mobilya gibi görünmez.

Saydam olmasının yanı sıra çerçevesiz duşakabin de banyonun daha geniş algılanmasını sağlar.

Banyodaki aydınlatmanın doğru konumlandırılması gerekir. Ayna aydınlatmaları, tavan ve nişlere yerleştireceğiniz birden fazla aydınlatma elemanı size hem yeterli ışığı verecektir, hem de ortamı daha geniş gösterecektir.

Bu yöntemleri uygulayarak küçük banyonuzu olduğundan daha büyük ve geniş gösterebilirsiniz.

Bu konu hakkında fikriniz bizim için önemli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.