Barbekü partileri

Barbekü partileri, hafta sonlarının vazgeçilmez keyifleri arasındadır. İster bahçede, ister havuz kenarında olsun şık bir barbekü daveti verebilirsiniz.

Mangal&Izgara: Barbekünün ana temasıdır diyebiliriz. Bunun için et, sosis, tavuk, hazır hamburger veya köfteleri ızgara yapabilirsiniz.

Sebze közlemek için: Barbekü yaparken mısır veya biber közlemek de bir o kadar zevklidir. Üstelik közlenmiş mısır, patlıcan, biber ve domatesin tadı da harikadır.

Barbekünüzü zenginleştirmek için: Etlerinizi kızartınız. Sevdiğiniz sebzeleri de közleyip soydunuz ve bir tabağa hazır ettiniz. Şimdi sıra masayı biraz zenginleştirmeye geldi. Bunun için marketlerde hazır satılan hamburger ekmeği ve sandviç ekmeği satın alabilirsiniz. Böylece kızarttığınız hamburger etlerini, hamburger ekmeğine; sosisleri de sandviç ekmeğine koyabilirsiniz.

Masanızın geri kalanını meyve, dilediğiniz hafif bir tatlı, cips ve çerezlerle doldurabilirsiniz.

Barbekü yapacağınız zaman tek kullanımlık ürünlerden de faydalanabilirsiniz. Mesela bardak ve tabakları tek kullanımlık ürünlerden tercih edebilirsiniz. Ancak çatal, bıçak gibi malzemelerin plastik olmamasına dikkat edin. Çünkü et keserken ve çatalı saplarken uçları hemen kırılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu