Batarya seçimi için tavsiyeler

Mutfak ve banyolar için, doğru ve kullanışlı batarya seçimi yapmak önemli bir konudur.

Batarya satın almadan önce, ölçü seçiminin yapılması gerekir. Yüksekliği 90 mm. ve çıkış ucu 130 mm. olan bataryalar, ideal ölçülerde olacağından tavsiye edilir. Ayrıca, lavabo ölçüsünün de, batarya ölçüsünü etkileyeceği göz ardı edilmemelidir. Lavabo ve batarya ölçülerinde önemli olan, el yıkama sırasında, elin batarya altına rahat girmesi ve etrafa su sıçratmamasıdır. Bu nedenle, ölçü alınmadan batarya satın alınmaması tavsiye edilir.

Klasik bir bataryanın fiyatı ortalama 250 ila 900 TL arasında değişim göstermektedir. Aç-kapa bataryalar, sıcak suyu sık kullananlar için doğru bir tercih olacağından önerilir. Bu bataryaların fiyatları ise 100-1.600 TL arasındadır.

Lavabolarda modern tercihler öne çıkabilir. Örneğin evde çanak lavabo varsa, ankastre bir batarya kullanılabilir. Ancak tadilat sırasında, ankastre bataryanın mevcut olması gerekir. Yine modern bir tercih olan fotoselli batarya modeli ise, su tasarrufu sağlayacağı için tavsiye edilir. Bu tarz ürünlerde ise fiyatlar, 400-1.300 TL civarındadır.

Batarya alırken, ara musluğu filtreli olan modellerin tercih edilmesi önerilir. Bataryanın ömrünü uzatan bu özellik, dikkat edilmesi önerilen önemli bir konudur.

Siz de, bu öneriler ile mutfağınız ya da banyonuz için en ideal ve kaliteli bataryayı satın alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu