Bebek geliyor, baby shower partisi

Anne adayları için yakın arkadaşlar arasında düzenlenebilecek sürpriz parti: baby shower partisi.

Bebek bekleyen anneler için, hamileliklerinin özellikle yedinci ayından itibaren planlanabilecek bir parti ‘Baby Shower Partisi’. Bu gelenek özellikle Amerika’da sıkça kullanılan ve anne adaylarının, bebekleri için alışveriş yapma yükünden bir nebze de olsa kurtulmasını sağlayan bir gelenek. Son yıllarda Türkiye’de de organize edilmeye başlayan Baby Shower partileri, aslen anne adayının yakın bir arkadaşı tarafından sürpriz bir şekilde organize edilir. Bu partiye davet edilen arkadaşların tümü de beraberlerinde, doğacak bebeğin ihtiyaçlarından oluşan hediyeler getirerek, anne adayına moral verirler.

  • Baby shower partilerinde genellikle 5-20 kişi arasında davetli bulunur.
  • Partiye genellikle sadece kadınlar davet edilse de, davetli listesi karma olarak da oluşturulabilir.
  • Parti genellikle anne adayına sürpriz bir şekilde organize edilse de, anne adayı bizzat kendisi de evinde baby shower partisi düzenleyebilir.
  • Baby shower partisine sadece arkadaşlar değil, akrabalar da davet edilebilir.
  • Baby shower partisi için hazırlık aşamasında, davetlilerin doğacak bebeğin cinsiyetine göre mavi veya pembe giyinilmesi istenebilir. Dekorasyonda ve ikramlarda da doğacak bebeğin cinsiyetine göre bir renk teması belirlenir ve tüm detaylar bu temaya uygun olarak hazırlanır.
  • Baby shower partisi öncesinde davetlilerle anne adayının ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bir hediye listesi paylaşılabilir. Davetliler bu hediye listesinden seçtiklerini alabilirler.

Baby shower partileri anne adayına moral vermenin yanı sıra, doğacak bebeğin ihtiyaçlarının büyük bölümünün de eş dost tarafından hediye edilmesini sağlayacağı için anne adayını bu telaştan da kurtarmış olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu