Bebek Odası Süsü Nasıl Yapılır?

Bebek odası dekorasyonunda fonksiyonellik, güvenlik ve hijyen çok önemlidir. Bunun yanı sıra bebek odalarının estetik bir görünüme kavuşması için de ufak dokunuşlar yapabilirsiniz.

Bebek odasında kullanılan her eşya kolay temizlenebilen, leke tutmayan ve temizliğe dayanıklı ürünler olmalıdır. Güzel olmaları ya da istediğiniz renk ve şekillerde olması ikinci planda gelir. Pratikliğe önem vermelisiniz.

Oda yalnızca bebek için değil, sizin kullanımınız için de uygun olmalıdır. Alt değiştirme, uyutma, sakinleştirme vs. için siz de o odayı kullanacaksınız. Örneğin bu işlemleri yapabileceğiniz rahat bir koltuk işinize yarayacaktır.

Boya yerine duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Ayrıca toz oluşumunu engelleyecek eşyalar tercih etmelisiniz.

Odayı en az 2 yıl rahatlıkla kullanabileceğiniz şekilde dekore ederseniz, gereksiz masraftan da kaçınmış olursunuz. Değiştirilebilir aksesuarlar da kolay yenilenebilme imkanı sunarlar.

Mavi, erkek bebek; pembe, kız bebek rengidir klişesinden kurtulun. Dilerseniz bu renkleri de kullanabilirsiniz. Fakat sadece bu renklere yoğunlaşmayın. Diğer renkleri de kullanmayı düşünebilirsiniz.

Aydınlatma bebeğin uyku süreci için önemlidir. Eğer tavan aydınlatması kullanıyorsanız, ayarlanabilen anahtarlardan kullanabilirsiniz.

Bebeğinizin minik kıyafetlerinin yer kaplamayacağını düşünebilirsiniz. Fakat çok sık giysi değiştirildiğini unutmayın. Minik bir gardrop işinizi görecektir.

Yatak seçiminde de bebeğinizin büyüyeceğini göz önünde bulundurun. Eğer iki yıl içinde bir daha değiştirmek istemiyorsanız uygun alternatifleri gözden geçirin.

Bebek odası süsü

Evinizdeki malzemelerle bebeğiniz odası için süsler yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet kasnak
  • Tül
  • Renkli keçeler
  • Silikon ve silikon tabancası
  • Renkli kurdele
  • Makas
  • Dikiş ipi
  • Pamuk

Dilediğiniz renkte keçe ve tülü tuhafiyelerden ya da kumaşçılardan temin edebilirsiniz. Tülü uzunlamasına isteğe göre bir veya ikiye katlayın. Kasnağı bu tülle kaplamaya başlayın. Fakat bir miktar tülü dışarıda bırakın. Sarma işlemi bittiğinde elinizde kalan parça ile başta boşta bıraktığınız parçayı fiyonk şeklinde bağlayın. Bir figür seçin. Seçtiğiniz figürü keçenin üzerine çizin. Ardından figürleri kesin ve tülle kapladığınız kasnağın üzerine silikon yardımıyla yapıştırın. Dilerseniz keçeye bebeğinizin adını yazabilirsiniz.

Kalan malzemelerle bebeğinizin odası için başka süsler yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu