Bekarlığa Veda Partisi Hazırlıkları

Evlenmeden önce bekarlığa veda partisi düzenlemek adettendir. Parti hazırlıklarının kusursuz olması için belirli konulara özen göstermek gerekir.

Bir arkadaşınız için bekarlığa veda partisi düzenlemek büyük bir onurdur. Evlenmek üzere olan arkadaşınız ile ne denli yakın olduğunuzu kanıtlar. Bekarlığa veda partisinin kusursuz olmasını istiyorsanız, arkadaşınız ile ilgili bildiklerinizi aklınızdan çıkarmayın. Onun tercih ve beğenilerini ön planda tutarsanız, onu mutlu etmiş olursunuz.

 Yardım Alın

Davetli sayısına uygun olarak, yardım almanız gerekebilir. İdal olarak, her 7 kişilik davetli listesi için bir sorumlu bulunması gerekir.

Tarihi Belirleyin

Bekarlığa veda partileri genellikle düğünden bir-üç ay önce düzenlenir. Parti sürpriz olacaksa dahi mutlaka evlenecek kişinin fikrini almak gerekir.

Davetli Listesini Hazırlatın

Davetli listesini mutlaka evlenecek kişinin bizzat hazırlaması gerekir. Böylece, sadece istediği kişiler davet edilmiş olur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; partiye davet edilen herkesin mutlaka düğüne de davet edilmiş olmasıdır.

Davetiyeyi gönderin

Formal davetiyenin gönderilmesinden yaklaşık bir ay önce, tarihin belirtildiği ve not alınmasını rica eden bir bilgi notu gönderilmelidir.

Hediyeleri takip edin

Bekarlığa veda partisi ev sahibesi olarak öncelikli göreviniz gelen hediyeleri not almak ve doğru kişilerin parti sonrasında ybirer teşekkür notu almasını sağlamaktır. Mutlaka bir liste yapın.

Menüyü oluşturun

Menünün olabildiğince basit ve gerçekçi olmasına özen gösterin çünkü parti günü zaten sürekli koşturuyor olacaksınız. Menüde farklı damak tadları ve tercihlere uygun alternatifler bulunduğundan emin olun.

İçecekleri hazırlayın

Menüye eşlik edecek içecekler de zengin olmalı ve herkesin zevkine hitap etmelidir. İçeceklerin bir açık büfe üzerinde sürahilerde, bardak, buz ve garnitürlerle birlikte hazır bulunmasını sağlayın.

Tatlıları belirleyin

Tatlı çeşitlerini belirlerken, evlenecek kişinin tercihlerini öncelikli tutun ve bu tercih etrafında çeşitlemeler oluşturun. Tatlı çeşitleri hafiften, ağıra doğru kademeli olarak belirlenmelidir.

Dekoru oluşturun

Dekorun güzel, orijinal ve kişisel olması öenm taşır. Davetliler için hediyeler hazırlayacaksanız, bu hediyelerin de dekor ile uyumlu olması gerekir. Hediyeler, günü unutulmaz kılmanın anahtarı olabilir.

Aktiviteleri çeşitlendirin

Partide birbirini tanıyan insanlar olacağı gibi, birbirini hiç tanımayn insanlar da olacaktır. Aktiviteler özellikle birbirini tanımayan insanların tanışabilmesi için çok güzel bir yoldur. Davetlilerin genel profilini göz önünde tutarak, basit ve eğlenceli aktiviteler belirleyin.

Bekarlığa veda partisinin unutulmaz bir anı olmasını istiyorsanız, yaratıcılığınızı serbest bırakın ve daveti mümkün olduğunca kişiselleştirmeye gayret edin. Parti boyunca güzel müzikler eşliğinde bol fotoğraf ve video çekimi de fark yaratır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu