Haber

Bekir Develi ile Annemin Yemeği

TRT1 ekranlarının yepyeni yemek programı Bekir Develi ile Annemin Yemeği hafta sonları yayınlanıyor.

Gidilen her köyde sıcacık bir karşılama… Ardından genç kız ve ona yemek yapmayı öğretebilecek konuşkan teyze bulunuyor. Genelde ekran önüne çıkacak olanlar anne-kız veya nine-torun oluyor. Yapılacak yemeğin hangisi olacağına karar verilip malzeme hazırlığı sürerken köy meydanına açık mutfak kuruluyor.

Bulunulan köye özgü olmasına dikkat edilen yemeğin yapılış aşamalarını izleyenlerle paylaşırken, bir yandan da ekrana sunucu Bekir Develi’nin köylülerle ve yemeği yapan anne-kız ile hoş sohbeti taşınıyor.

Çağın modernleşmesiyle genç kızların öğrenmeye ve yapmaya üşendiği veya yapmayı gereksiz gördüğü eski, zahmetli ve oyalayıcı yöresel yemekleri yeniden canlandırmayı amaçlarken, bir yandan acemi aşçı ile usta teyzenin hoş diyalogları izleyenleri eğlendiriyor, diğer yandan izleyenleri teşvik etme görevi de üstleniyor.

Sunucu Bekir Develi’nin hoş şakalarıyla süslediği sohbetlerle ve mutfağa dair püf noktalarıyla renklenen yemek programında, her bölümde farklı bir köyde, farklı amatör aşçılarla, farklı yöresel lezzetler izleyenlerle buluşuyor.

Yemek yapmayı hiç bilmeyen bir insanın bile programını izledikten sonra yöresel yemekleri rahatça yapabilmesini sağlayan programın her bölümünün sonunda yemeği yapan amatör aşçıya mini fırın hediye ediliyor.

Yayın günü: Hafta Sonu – 16.30

Bu konu hakkında fikriniz bizim için önemli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.