Berjer Koltuk Dekorasyonu

Berjer koltuk modelleri ile küçük mekanların dekorasyonunda estetik çözümler üretebilirsiniz.

Eşyalarınızı yenileyecekseniz ya da dekorasyonunuzda yenilik yapmak istiyorsanız berjer koltuk kullanabilirsiniz. Öncelikle dekorasyonunuzda nasıl bir değişiklik yapacağınıza karar verin. Kısıtlı alanlar için berjer koltuk iyi bir alternatif olabilir.

Köşe koltuk takımları ile berjer koltuk kombinlenebilir. Pencere önüne iki tane berjer koltuk koyarak sohbet köşesi oluşturabilirsiniz. Bu alana bir de sehpa ekleyerek keyif köşesi yaratmanız mümkün.

Dekorasyonda Berjer Koltuk Kullanımı

Sırt kısmı büyük olan tekli koltuklara oranla daha yüksek ve minimal tasarıma sahip berjer koltuk dekorasyonunuzda fonksiyonel bir işlev görebilir.

Odanın bütünlüğünün tamamlayan özelliğe sahip olan tekli koltuklar, odanın bütünlüğünü tamamlama özelliği göstermektedir. Berjer koltuk modern bir yaşam alanı oluşturmanıza yardımcı olur.

Koltuk takımlarınızdan farklı bir renkte tercih edeceğiniz berjer koltuk mekana da hareket katar. Ergonomik ve kullanışlı bir mobilya olan berjer koltuk patchwork kumaşlar ile kaplanabilir. Yamalı kumaş ile kaplanan berjer koltukta düz minderler kullanmak gerekir. Koltuğun önüne puf koyarak tasarımı tamamlayabilirsiniz.

Salonunuzda büyükçe bir kitaplık varsa muhakkak en az bir adet de rahat berjer koltuk kullanmalısınız. Kitaplığın uygun bir yanına yerleştireceğiniz berjer koltuk ile keyifli bir okuma köşesi oluşturabilirsiniz.

Eğer salonunuzda şömine varsa iki yanına birer berjer koltuk yerleştirebilirsiniz. Yere de gerçek olmayan bir post serebilirsiniz. Berjerin üst kısmına bir de tavandan sarkıtma lamba kullanarak dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

Berjer Koltuk

Berjer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Berjer koltukların en önemli özelliği her türlü koltuk ile uyum sağlayabilir. Oturma kısmı geniş olan berjer, rahat bir kullanım imkanı sunar.

Kollu olan berjer koltuk modelleri rahat bir okuma köşesi yaratmanızı ya da televizyon izlerken rahat etmenizi sağlar. Böyle köşeler için kollu modeller tercih edilmelidir.

Açık renkli berjer koltuk modelleri mekanın daha geniş görünmesini sağlar. Küçük alanlar için açık renk modeller tercih edilmelidir.

Ayak ucuna yerleştireceğiniz puf ile günün yorgunluğunu atabileceğiniz bir köşe oluşturmanız da mümkün. Bunun için puflu modeller tercih edilmelidir.

Dilerseniz koltuğunuzun oturma bölümünü düz ve sırt bölümünü de rengârenk çiçekli bir kumaş ile kaplatarak modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu