Beş çayı için öneriler

Sevdiklerinize ve misafirlerinize keyifli bir beş çayı daveti vermek için, işinize yarayabilecek birkaç öneri:

Mekan seçimi: Daveti vereceğiniz mekan, samimi ve rahat olmalıdır. Mutfağınızda veya salonunuzda, küçük bir masaya ikramlıklarınızı yerleştirin.

Sunumda zarafet: Güzel vakit geçirmek için, sunumunuzun şık ve nezih olması önemlidir. En iyi porselen çay takımınızı çıkarın. Masanız sade ve şık olsun. Dantel peçeteler gibi, küçük aksesuarlarla çay masanızı hareketlendirebilirsiniz.

Anılara vurgu yapın: Misafirlerinizle veya sevdiklerinizle ortak anılarınızı öne çıkarın. Ailenizle çekilmiş eski bir fotoğraf veya arkadaşlarınızla beraberken aldığınız bir aksesuarı masanıza yakın bir yere yerleştirin. Böylece, anılarınızı hatırlayarak güzel vakit geçireceksiniz.

Çiçeğe yer verin: Masanızda çiçek kullanın. Böylece, sade ama özenli bir sofranız olacaktır. Çiçek seçerken, masanıza hakim olan renklerle uyumlu çiçeklere yönelin.

Zamanı iyi kullanın: İkramlıklarınızı hazırlarken, az vakit alan ama güzel yiyecekler, çok pratik olacaktır. Krep veya gözleme gibi yiyecekler, çabuk hazırlanıp, sıcak servis edilebilir. Çay servisiniz de, en fazla yarım saat içinde yapılmalıdır. Yarım saati geçtiği takdirde, çayı tekrar demlemenizi tavsiye ediyoruz.

Keyifli bir beş çayı daveti ile gününüzü renklendirmek için, bu ipuçları size yol gösterebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu