Boya yaparken, bunlara dikkat!

Boyaya başlamadan önce, boya sırasında ve boya sonrasında dikkat etmeniz gereken püf noktalarını es geçmeyin…

Evinizin bir kısmını da, tamamını da boyasanız, aynı markanın ürünlerini kullanın. Farklı markaların aynı renklerini seçmiş olsanız bile, markalar farklı olduğu için renk tonları birbiriyle aynı olmayacaktır. Bu da odanızda kötü bir görüntü oluşturur.

Hangi marka ile boyayacağınıza karar verdikten sonra, boya kutularının üzerinde yazan uygulama talimatlarını mutlaka okuyun ve uygulayın.

Duvarı boyamadan önce varsa üzerindeki çukurları kabarcıkları macun ile kapatın. Boyaya başlamadan önce duvardaki mimari hataları onarın.

Çok sıcak ve çok soğuk ortamlar boya için elverişli değildir. Evinizi boyatacaksanız, ilkbahar, sonbahar gibi ara mevsimleri tercih edin.
Boyaya sıvı ya da katı katkı maddeleri ilave etmeyin. Ambalajın üzerinde bulunan inceltici oranının üstüne çıkmayın. Boyayı iyice karıştırın ve ince tabakalar halinde uygulayın.

Boyama işlemi sonunda artan boyanızın içine, boya yüzeyini örtecek kadar inceltici ekleyin. İncelticiyi ekledikten sonra boyayı karıştırmadan, ağzını sıkıca kapatın ve serin bir yerde saklayın. Bu şekilde sakladığınız boyayı daha sonra tekrar kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu