Bubble Tea Nasıl Yapılır?

Dilimizde inci çayı olarak da bilinen buble tea lezzetli bir Asya içeceğidir. Evde bu lezzetin tadına varmak için buble tea nasıl yapılır?

Tayvan menşeli olan buble tea süt ve çay karşımı bir içecektir. Buble tea, bobo sütlü çay, inci çayı ya da balon çay olarak da bilinmektedir. Yaygınlaşmasıyla birlikte renkli baloncukların ve süslemelerin eklendiği buble tea bugün dünyada en trend içeceklerden biridir.

Çay ve süt karışımına tadı olmayan yenilebilir küçük toplar ilave ederek buble tea yapabilirsiniz. Bu yenilebilir küçük topların adı tapioka incisidir. Klasik buble tea tarifi mango, bal, çikolata ilaveleri ile de yapılabilir. Hatta şuruplarla aroma bile katabilirsiniz.

Buble tea içindeki küçük toplar sebebiyle normalden biraz daha geniş pipetlerle içilmektedir.

Buble Tea Tarifi

  • Yeşil veya siyah çay
  • Süt
  • Buz küpleri
  • Tapioka incileri (bir bardak için 30 gr. yeterli)
  • İstediğiniz aromada şurup

Yapılışı:

Tapioka incilerini 20-25 dakika kadar kaynatıın. Daha sonra kullanmak istediğiniz şurubun içinde 10 dakika bekletin. Bu arada yeşil veya siyah çayınızı demleyin ve soğuduktun sonra içine süt ekleyin. Sütlü çayı buzlarla birlikte karıştırıcıda, buzlar parçalanan kadar karıştırın ve son olarak şurubu tapioka incileriyle bu karışıma ekleyin. Geniş bir pipetle servis edin. İçtiğinizde inciler meyve suyu baloncukları gibi ağzınızda patlar ve içeceğinizin aromasını daha fazla hissetmenizi sağlar.

Afiyet olsun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu