Bulaşık Makinesi Neden Temiz Yıkamaz?

Bulaşık makinesi temiz yıkamıyor ise bunun birçok sebebi vardır. Doğru yöntemleri kullanarak bulaşık makinenizden yüksek verim alabilirsiniz.

Bulaşıklar makineye sudan geçirilerek konulmazsa makinen filtresi zamanla dolacağından iyi çalışmamaya başlamaz. Bu sebeple bulaşıkları sudan geçirdikten sonra makineye koymalısınız. Diğer yandan çok bekletilen bulaşıklardaki lekeler kuruyacağından çıkmaları da güçleşecektir. Bundan dolayı da makineye koymadan önce bulaşıkları kısaca sudan geçirmelisiniz.

Makineniz iyi yıkamıyorsa filtresini kontrol edin. Kaı atıklar biriktiği için işlevini yerine getiremiyor olabilir.

Suyun sıcaklığı, deterjanın çözülmesini ve bulaşıkların temizlenmesini sağlamak için çok önemlidir. Her zaman, mümkün olan en sıcak derecede suyu kullanın. Bu sıcaklığın 50 – 60 santigrat derecelerde olması idealdir. Su sıcaklığı, yağın çözünmesinde de önemli rol oynar.

Bulaşıkları yanlış yerleştirmeniz de, tam temizlenmemelerine yol açabilir. Tencere, tava, tepsi gibi büyük parçalar, su akışını engellemeyecek şekilde yerleştirilmelidir.

Makineyi çok doldurmayın. Bazen kapasitesinden fazla yükleme yapıldığında, makinenin performansı düşebilir.

Sert su, makinenin performansını düşüren başka bir etkendir. Eğer şebeke suyunuz fazla sertse, bulaşıklarınız tam temizlenmez ve her zaman su lekeleri kalır.

Bu bilgiler ışığında, bulaşık makinenizin performansını yükseltebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu