Cam Eşyalardaki Yapıştırıcı İzleri Nasıl Çıkarılır?

Cam eşyaların üzerinde bulunan bandroller ya da yapışkanlı etiketlerin camı çizmeden çıkarılması önemlidir.

Kuvvetli yapıştırıcıların cama zarar vermeden çıkarılması oldukça zor olduğun gibi, alternatif yöntemler ile camı çizmeden yapıştırıcıyı temizlemek mümkündür.

Jilet Kullanın

Jilet yardımıyla, cam eşyalar üzerindeki etiketi çıkarabilirsiniz. Cam silme spreyini yapışkanlı yerin üzerine püskürterek bir süre bekleyin. Jileti cama paralel bir şekilde tutarak kazımaya başlayın. Cam spreyin yapışkanlı alanı iyice yumuşattığından emin olmadan, jileti kullanmanız camı çizmenize neden olabileceğinden, bu işlemi olabildiğince dikkatli yapın.

Deterjan Kullanın

İyice ıslatılmış bir bulaşık teline, az miktarda krem deterjan sürerek, camın üzerindeki yapıştırıcıyı ovalayın. Bu işlem sırasında, teli fazla bastırmamaya dikkat edin. Yapıştırıcının bulunduğu alanın iyice ıslanması, camı daha kolay şekilde temizlemenizi sağlar.

Kabartma Tozu Kullanın

Camı hem parlatmak hem de yapıştırıcıyı hızlı bir şekilde çıkarabilmek için kabartma tozu ile sıvı yağ da kullanabilirsiniz. 1’e 1 ölçüde kabartma tozu ve sıvı yağ kullanarak elde ettiğiniz karışımı, yapışkanlı alana sürüp, yaklaşık bir saat bekletin. Daha sonra, bulaşık teli ile ovalayın. Yapışkan lekesi çıktıktan sonra, camı iyi temizlemeye dikkat edin. Temizlik işlemini bölgesel yapmanız daha az yorulmanızı sağlar. Sıvı yağ kullandığınız için, yağı arındırmadığınız sürece, cam eşyanız kirli görünebilir.

Deterjan, jilet ya da kabartma tozu ve sıvı yağ kullanarak yaptığınız işlemlerden sonuç alamazsanız, cama zarar vermeyecek kimyasal çözeltiler kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu