Cam Kapılar Nasıl Silinir?

Çoğunlukla teraslarda ya da bahçeye açılan odalarda kullanılan cam kapılar çabuk kirlenmeye müsait yapıdadırlar. Cam temizliği nasıl yapılır?

Cam, iç mimaride, yaşam alanlarında sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Kullanıldığı alana modern bir hava verir. Genellikle antrelerde, teraslarda ve bahçelere açılan kapılarda kullanılır. Kullanıldıkları alanlar da ev halkının sıklıkla kullandığı alanlardır.

Cam kapıların kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Cam yüzeyler tozdan, parmak izinden ve dış etkilerden çabuk etkilenirler. Cam kapılar da kullanımları sebebiyle her an dış etkilerle maruz kalırlar.

Cam kapılar, diğer kapılara oranla daha çabuk kırılabilirler. Kullanım itibariyle de yoğun olarak kirlenirler. Kullanım sıklığı ve hijyen koşulları göz önünde bulundurularak cam kapıların temizliği düzenli olarak yapılmalıdır.

Cam kapıları silmek için camsil, gazete kağıdı, çekçek, mikrofiber bez kullanabilirsiniz. Eğer kapınız büyük boyutlardaysa, erişemeyeceğiniz yerler için bir merdiven edinmeniz gerekir.

Mikrofiber bezle cam yüzeyler için idealdir. Temizliğe öncelikle kuru bezle tozları silerek aşlayabilirsiniz. Ardından camsili yüzeye iyice sıkın. Gazete kağıdını buruşturarak camı silmek için kullanabilirsiniz. Gazete kağıdı yardımıyla camsili yüzeye iyice yayın ve yüzeyi silin. Dilerseniz gazete kağıdı yerine mikrofiber bez ya da çekçek de kullanabilirsiniz.

Camı sildikten sonra kuru bir bezle kalan nemi alın. Silme işlemi sırasında camda kendi parmak izinizin kalmamasına da dikkat etmelisiniz. Kapının tutacağını ve metal aparatları da silin. Ardından tüm odayı havalandırın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu