Cam Kavanozları Değerlendirmenin 7 Yolu

Evinizdeki cam kavanozları iyice temizledikten sonra, farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz.

Cam kavanozlar mutfakta ve evin diğer bölümlerinde farklı kullanım amaçları için değerlendirilebilir. Daha güzel bir görünüm sağlamak için camlarını temizleyerek, tamamen şeffaf olmasını sağlayın. Kapaklarını da dilediğiniz şekilde süsleyebilir ya da bir kumaş parçası veya kağıt ve kurdele ile kaplayabilirsiniz.

Tatlı Servisi İçin Kullanın

Cam kavanozları cheesecake, panna cota veya parfe gibi bazı yumuşak tatlıları servis etmek için kullanabilirsiniz. Bunun için kavanozun üçte birini hazırladığınız tatlı malzemesi ile doldurarak, bir fırın tepsisi üzerinde pişirin. Tatlı çeşidine bağlı olarak, pişirirken fırın tepsisinin içini kavanozun yarısına gelecek kadar su ile doldurmak gerekebilir. Daha sonra üzerini dilediğiniz şekilde süsleyin. En az iki saat buzdolabında beklettikten sonra servis edin. Farklı bir sunum elde etmiş olacaksınız.

Boya Kalemlerinizi Koyun

Cam kavanozun içine çocuğunuzun boya kalemlerini yerleştirebilirsiniz. Uzun kalemler için kapaksız olarak kullanabilirsiniz. Çocuklar camın içini rahatça görebildikleri için, kavanozdaki malzemeleri kolaylıkla bulacaklardır. Dilerseniz, kavanozu çocuğunuz ile birlikte süsleyip, daha eğlenceli bir hale de getirebilirsiniz. Farklı cam kavanozlarını masa organizasyonu için kullanmak da mümkün: birine lastikleri, diğerine ataçları, bir diğerine kalemleri koymak gibi.

Süs Işıkları için Kullanın

Cam kavanoların içine pilli süs ışıklarından koyarak, büyülü bir ışıklandırma elde edebilirsiniz. Büyükçe bir cam kavanozun içine bir ya da iki kordon pilli süs ışığı yerleştirin. Kavanozun kapağını kapatıp, içindeki ışıkları yaktığınızda, evinizin girişinde ya da yatak sehpanızda çok hoş bir ambiyans elde edebilirsiniz.

Kokteyl Bardakları Olarak Değerlendirin

Cam kavanozları bir davet esnasında misafirlerinize farklı içecekler ikram etmek için kullanabilirsiniz. Görünüşü daha hoş bir hale getirmek için içlerine mutlaka birer süs bırakmanızı öneririz. Renkli bir bardak süsü kavanozların sadeliğine hareket katacaktır.

Mumluk Haline Getirin

Cam kavanozların içine birer tea light mum bırakarak, hoş bir ışıklandırma yaratabilirsiniz. Mumları yakarken uzun bir çubuk kullanın. Mumların ebatlarını kendi zevkiniz doğrultusunda belirleyebilirsiniz.

Otlarınızı Taze Tutun

Fesleğen gibi otların tazeliğini sağlamak için cam kavanozlarınızdan faydalanabilirsiniz. Mutfak tezgahınızın üzerinde içi su dolu bir cam kavanozda taze fesleğenler bulundurun. Aynı şekilde, çiçek vazosu olarak da değerlendirebilirsiniz.

Kumbara Olarak Değerlendirin

Bir cam kavanozu süsleyip, üzerinde yeterli büyüklükte, uzun bir delik açarak, çocuğunuz için para kumbarası haline getirebilirsiniz. Ya da evde bozuk paralarınızı koyabileceğiniz bir cam kavanoz hazırlayabilirsiniz. Bunun için kavanozun üzerine bir etiket ya da yazı yapıştırmanız yeterli olacaktır. Bu sayede, tüm bozukluklarınızı tek kavanozun içinde tutarak, bozuk paraların etrafa dağılmasını engellemiş olursunuz.

Evdeki cam kavanozlarınızı iyice temizledikten sonra, kapaklarını kullanım ihtiyacınız doğrultusunda süsleyerek, farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Cam kavanozlar hem sade görünümleri, hem de içlerinin görünür olması sebebiyle çok kullanışlı hale getirilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu