Cam Kavanozları Yeniden Değerlendirme

Kullandığınız cam kavanozlardan sıkıldınız ve onları çöpe atmak yerine, farklı şekillerde değerlendirmek mi istiyorsunuz?

İçerisinde birçok şeyi barındırabilen cam kavanozları, birkaç farklı fikir ile rengârenk bir hale bürüyebilir ve onları dekorasyona dâhil edebilirsiniz.

Kumaş parçalarından faydalanın

Evde bulundurduğunuz ya da kolaylıkla temin edebileceğiniz renk renk kumaş parçalarını kare şeklinde kesin ve kavanoz kapağına bir lastik yardımı ile tutturun. Yine aynı şekilde, kestiğiniz kumaş parçalarını, bir yapışkan yardımı ile kavanoz kapağına yapıştırabilir ve üzerini de kurdeleler ile renklendirebilirsiniz.

Şekerlemeler ile mutfağınızı renklendirin

Kullanmaktan sıkıldığınız cam kavanozları, rengârenk şekerlemeler ile süsleyebilirsiniz. Farklı boyutlarda olan kavanozlarınızın içine birbirinden farklı renklerdeki şekerlemeleri koyun ve mutfağınızın bir köşesinde samimi bir hava yaratın.

Cam kavanozlarınızı çiçekler ile süsleyin

Cam kavanozları değerlendirmenin en zahmetsizi ve belki de en güzel görünüme ulaştıranı, kavanozlardan vazo yapmaktır. Bunun için yapacağınız şey çok basit; rengârenk çiçekler veren bitkinizi, kullanmadığınız bir kavanozun içerisine yerleştirin ve odanızın istediğiniz bir köşesine koyun. Dilerseniz, akşam yemeklerinizde masanızı bu çiçekler ile süsleyin.

Kelepçe yardımı ile duvarlarınızı süsleyin

Nalburdan alacağınız bir kelepçeyi, farklı renklerde boyadığınız tahta parçalarına monte edin ve duvarınıza asın. Bu işlemin ardından, içini dilediğiniz malzeme ile süslediğiniz cam kavanozlarınızı kelepçeye yerleştirin ve duvarınızda harika bir görüntü yaratın.

Boş kavanozlarda fotoğraflarınızı sergileyin

Kullanmadığınız büyüklü küçüklü boş kavanozlarınızı vitrininizde ya da evinizin dileğinizin başka bir noktasında, yan yana dizin ve içerisine fotoğraflarınızı yerleştirin. Kavanozlarda renkli ve siyah-beyaz fotoğraflar kullanmak, oldukça hoş bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Cam kavanozunuzdan mumluk yapın

Cam kavanozlarınızı vazo olarak değerlendirebileceğiniz gibi, onlardan mumluk da yapabilirsiniz. Bunun için yapacağınız şey çok basit: Boş kavanozunuzu alın ve içerisine küçük mumlar yerleştirin. Ancak bu noktada kavanoz camının, mumun yayacağı ısıya karşı dayanıklı olup olmayacağını göz ardı etmeyin. İçerisine mum yerleştirdiğiniz kavanozları, ister akşam saatlerinde evinizde otururken, isterseniz özel yemeklerde sofranızı süslemek için kullanabilirsiniz.

Kalemler, düğmeler cam kavanozların içinde

Evde dağınıklık yaratan düğme gibi ufak eşyaları, cam kavanozlar içinde saklayabilirsiniz. Dilerseniz, kavanozları çocuk odalarında kalemlik niyetine kullanabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, cam kavanozları yeniden değerlendirmenin birçok zahmetsiz ve oldukça masrafsız yolları vardır. Siz de bunlardan herhangi birini seçerek, cam kavanozları dekorasyonunuza dâhil edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu