Cam objelerinizi renklendirin

Evinizde kullanmadığınız cam objelerinizi renklendirerek, dekoratif hale getirebilirsiniz.

Eskimiş cam bardaklarınızı, cam şişe veya kavanozlarınızı renklendirebilir, hoş bir görünüm yaratabilirsiniz. Öncelikle hangi objenizi renklendireceğinize ve renklendireceğiniz objenizi nerede kullanacağınıza karar verin. Belirlediğiniz objenizin cam bir kavanoz olduğunu ve sade tonların hâkim olduğu bir alanda kullanacağınızı düşünürsek, kavanozun bulanacağı ortama uygun renklerde cam boyası almak gerekmektedir. Objenizi tek renkte boyamak istiyorsanız, tek renk bir boya almanız yeterli olacaktır ancak, üzerine farklı desenler yapmak ya da daha renkli bir görünüm elde etmek isterseniz, birkaç renk cam boyası almalısınız.

Boyayacağınız kavanozunuzun sade renklerin hakim olduğu bir ortamda yer alacağını düşünürsek, renkli boyaları tercih edebilirsiniz. Yazı yaşadığımız bu günlerde, ön plana çıkan neon renkler, iyi bir renk tercihi olabilir. Örneğin neon turuncu tonlarında bir cam boyası alın. Boyama işleme sırasında gerekli olacağı için, kavanozunuzu rahatça boyayabileceğinizi düşündüğünüz boyutta bir boyama fırçası edinin. Daha iyi bir görüntü elde edebilmek için, cam kavanozunuzun iç kısmını, fırça yardımıyla, neon turuncu renge boyayın ve kurumaya bırakın.

Kavanozun kurumasının ardından, daha renkli bir görünüm oluşturmak isterseniz de, farklı alternatifler yaratabilirsiniz. Sarı renkli bir kurdele alabilir, kavanozun en üst tarafının etrafından dolayarak, hoş bir şekilde bağlayıp, daha renkli bir görüntü elde edebilirsiniz. Bunun dışında, yine farklı tonlardaki neon renklerden yardım alarak bir cam boyası edinebilir, boyadığınız kavanozun dışına benekler yapabilir, farklı desenler çizebilir ya da sevdiklerinizin isimlerini yazarak farklı uygulamalar yapabilirsiniz.

Tüm bu işlemlerin ardından, artık son haline gelmiş kavanozu istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Tasarladığınız şekline uygun olması durumunda ise, içerisine çiçekler yerleştirebilir, bir vazo görüntüsü yaratabilirsiniz.

Evinizde kullanmadığınız eşyalarınızı atmak yerine, bu öneri yardımıyla eski eşyalarınızı değerlendirebilir, dekoratif hale getirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu