Çamaşır Kurutma Makinesi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Soğuk havalarda ve balkonu olmayan evlerde çamaşırları kurutmak zordur. Soğuk havalarda, balkonsuz evlerde ve kısıtlı zamanda kurutma için çamaşır kurutma makinesi kullanabilirsiniz.

Çamaşırlar, evlerin içinde çek-aslara asılıyor ya da petek üzerinde kurutuluyor. Bu da, ev içinde dağınıklığa sebep oluyor. Üstelik çamaşırların kuruması da çok uzun sürüyor.  Aynı zamanda bu durum ortamın ısısını düşürüyor.

Kışın çamaşırlar daha zor kurur ve kurumaları için daha uzun süre beklenir. Bu sebeple çamaşır kurutma makinesi kullanılabilir.

Kurutma makinesi ile çamaşır kurutmak çok daha az süre gerektirir ve zaman tasarrufu sağlar. Kurutma makinesinin, kolay ve zahmetsiz kullanım avantajı bulunur.

Program seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli şey, kurutacağınız çamaşırın kumaşının cinsidir. Kumaşın cinsine uygun program seçmelisiniz.

Program seçerken, çamaşırın tamamen mi, ütü yapacak kadar mı kurumasını istiyorsunuz yoksa nemli mi kalmasını istiyorsunuz karar verin.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Her kullanımdan sonra tüy filtresi değiştirilmelidir.
  • Çamaşırlar kurutma makinesine konmadan önce lekeleri çıkmış mı diye kontrol edilmelidir. Kurutma makinesi, çıkmamış lekelerin daha derine işlemesine sebep olabilir.
  • Kurutma makinesine konmadan önce tüm çamaşırlar tek tek sallanmalıdır.
  • Pamuklular için normal program, sentetikler için basınçlı program seçilebilir.
  • Yumuşatıcı kullanılmalıdır.
  • Kuruyan giysileri bekletmeden çıkarılmalıdır.

Çamaşır kurutma makinesi kullanarak çamaşırlarınızı soğuk havalarda da kısa sürede kurutabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu