Çamaşır makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler

Uzun yıllar kullabileceğiniz ve en yüksek verim ile tasarrufu sağlayabileceğiniz bir çamaşır makinesine sahip olmak istiyorsanız, alışveriş esnasında bazı unsurları göz önünde bulundurmalısınız. 

  • Çamaşır makineleri hacimlerine göre değişiklik gösterir. 10 kg. hacimli çamaşır makinesi almayı tercih ederseniz, evinizdeki balkonun genişliğini ve kurutma makinenizin hacmini göz önüne alın. Kurutamayacağınız kadar çok çamaşırı yıkadığınızda, beklemekten çamaşırlarınız kokabilir.
  • Çamaşır makinelerinin kapaklarına dikkat edin. Bazıları dar, bazıları geniş olarak üretilir. Makineyi koyacağınız yerin boyutunu göz önüne alarak seçiminizi yapın. Ayrıca kapağın hangi yöne açıldığını da kontrol edin.
  • Kullanacağı suyu, çamaşır miktarına göre otomatik olarak ayarlayan makineleri tercih edin. Diğer standart makineleri, çamaşır miktarını göz önüne almaksızın aynı miktarda su harcar. Bu seçimle su tasarrufu yapabilirsiniz.
  • Çamaşır makinesi alırken, markası kadar teknik ve görsel özellikleri de önemlidir. İhtiyaçlarınızı belirlemeden makine almamaya dikkat edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu