Çamaşır Makinesinde Deterjan Kullanımı

Makinelerdeki deterjan çekmecesi ön yıkama, ana yıkama ve yumuşatıcı için olmak üzere üç bölmeden oluşur. Deterjan kullanımı nasıl olmalıdır?

Kullanılacak deterjan türü, kumaşın cinsine ve rengine bağlı olarak farklılık gösterir. Renkli ve beyaz çamaşırlar için ayrı deterjanlar kullanılmalıdır. Hassas ve yünlü çamaşırlarda da onlar için özel üretilen deterjanların kullanılması önerilir.

Deterjanın miktarı ne kadar çamaşır yıkanacağına, kirliliklerine ve suya göre değişir. Bu konuda deterjan paketinin üstündeki talimatlara uymak gerekir. Az miktardaki çamaşırlar z deterjanla yıkanmalıdır.

Makinenizde sıvı deterjan bölümü varsa ve sıvı deterjan kullanacaksanız deterjanı II numaralı göze yerleştirdiğinizden emin olun. Paket üzerindeki talimatlara uyun ve deterjan akışkanlığını kaybetmişse suyla seyreltin.

Eğer makinenizde sıvı deterjan kabı yoksa ve sıvı deterjan kullanacaksanız ön yıkama için kullanmanız önerilmez. Geç başlatma fonksiyonunda sıvı deterjanlar leke yapmaktadır.

Jel deterjan kullanacaksanız ve makinenizde sıvı deterjan kabı yoksa, deterjanı su alma sırasında ana yıkama deterjan gözüne koyun. Sıvı deterjan kabı varsa programı başlatmadan deterjanı kaba koyun.

Jel deterjan akışkan kıvamında değilse yıkama öncesinde doğrudan kazanın içine koyun. Tablet deterjanlar da ana yıkama gözüne ya da yıkama öncesinde doğrudan kazana konmalıdır.

Doğru miktarda ve doğru yerleştirdiğiniz deterjan sayesinde çamaşırlarınız daha iyi yıkanacaktır.

Çamaşırlarla ilgili detaylı bilgi için Çamaşırlarınız için bilmeniz gerekenler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu