Çamaşır sepetlerinin ayrılması ve isimlendirilmesi

Çamaşır sepetlerinizin sayısını arttırmanız ve onları isimlendirmeniz, çamaşır ayıklama işleminden kurtulmanızı sağlayacaktır. 

Çamaşır yıkarken kirlileri tek sepette toplamışsanız, tekrar ayırmak ve düzenlemek gerekir. Bu ekstra uğraştan kurtulmak için, çamaşır sepeti sayınızı yavaş yavaş, ihtiyacınıza göre arttırabilirsiniz. Çamaşırları kirli sepetlerindeyken doğru ayırabilmek için, birden fazla çamaşır sepetine ihtiyaç duyacaksınız. “Beyazlar”, “siyah ve koyu renkliler” ve “renkliler” olarak 3 ana kategori belirleyebilirsiniz. Hatta çamaşır yıkadığınız bölümün genişliğine göre, elde yıkanacaklar için ayrı, kuru temizlemeye gönderilecekler için ise ayrı bir sepet oluşturabilirsiniz.

Çamaşır sepetlerinizi görünür şekilde isimlendirerek, evdeki herkesin kirlilerini aynı düzende sepetlere atmasını sağlayabilirsiniz. Bazı çamaşır sepetleri iki üç farklı bölümden oluşuyor. Yer sıkıntısı çekenler için bu ürünler uygun çözümler olabilir.

Tüm bunların dışında, çamaşır sepetlerinizin hava alabilen malzemeden yapılmış olmasına özen göstermelisiniz. Bu sayede kirlileriniz yıkanmayı beklerken, hava alabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu