Çamaşırlarınızı nasıl asabilirsiniz?

Çamaşır asmanın da usulü mü olur demeyin? Çamaşırlarınızın kolay ütülenmesi, lekelenmemesi ve buruşmaması için çamaşırlarınızı asarken bazı hususlara dikkat etmelisiniz.

Çamaşırlarınızı ilk tercih olarak kurutma makinesinde kurutabilirsiniz. Kurutma makinesi kullanmıyorsanız, çamaşırlarınızı evinizin içinde mi, açık alanda mı kurutacağınıza karar vermelisiniz. Çamaşırlarınızı evinizin içinde de, balkon gibi açık bir alanda da kurutsanız, çamaşırlarınızı asmadan önce çamaşır ipini ya da telini nemli bir bezle silmelisiniz. Özellikle balkonunuzdaki çamaşır ipleri açık havanın etkisiyle tozlanır. Çamaşır iplerini silmeden çamaşırlarınızı asarsanız, ip üzerinde bulunan tozlar çamaşırlarınıza sürünecektir. Bu da yeni yıkanan çamaşırlarınızın kirlenmesine neden olacaktır.

Çamaşırlarınızı evinizin içinde çamaşır askısında kurutacaksanız, mandal kullanmanıza gerek yoktur. Mandal yerine çamaşırlarınızı askıya asarak kurutabilirsiniz. Çamaşırlarınızı askıya asarak, buruşmasını da önlemiş olursunuz. Ayrıca askıya asılan çamaşırlar daha kolay ütülenir.

Çamaşırlarınızı asarken pantolonları bir yerde, tişörtleri bir yerde toplamalısınız. Bu aynı zamanda çamaşırlarınızın dağınık görünmemesini sağlayacaktır.

Tişörtlerinizi kuruturken tersini çevirip öyle asmaya özen gösterin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu