Canlı Mercan Rengi ile Dekorasyon

Pantone bu yılın rengini living coral (canlı mercan) olarak belirlemişti. Yılın popüler rengi canlı mercan rengi ile dekorasyon nasıl yapılır?

Pantone, 2019 için yılın rengi olarak doğuştan gelen iyimserlik ve mutluluk arayışı ihtiyacımızı simgeleyen canlı mercan rengini seçmişti. Pantone Color Institute’un Yönetici Direktör’ü Leatrice Eiseman renklerin doğal ve dijital gerçeklikler arasında dengeyi kurduğunu ve bunun özellikle insanileştirici ve cesaretlendirici özellikler taşıması sebebiyle, insan ilişkileri ve sosyal etkileşimi arzulayan tüketicilerin hassas noktalarına dokunan canlı mercan rengi için geçerli olduğunu söylüyor. Gelin evimizi bu renkle nasıl tasarlayacağımıza bakalım.

Canlı Mercan Rengi
Mercan Rengi Dekorasyon

Mercan rengi altın alt tonlarına sahiptir. Canlı bir etkiye sahip, dolayısıyla evinize neşe katmak isteyenlerin ilk tercihi olabilir. İlgi çekici, sıcak, enerji dolu, pozitif ve sofistike bir renk olan yılın rengi, öncelikle aksesuar rengi olarak kullanılabilir. Birkaç farklı örnekle bu görünümü dekorasyonunuza adapte edebilirsiniz.

Canlı Mercan Rengi
  • Mercan rengi, pastel tonları ve neon renklerle hoş bir birliktelik kurabiliyor. Aksuar ya da mobilya seçiminde bu etkileşimden faydalanabilirsiniz.
  • Parlak ahşap renginde ya da kadife kumaşlarla mercan rengi kombinlenebilir.
  • Tonsürton perdeler, eğlenceli ve figüratif hayvan formlu dekoratif objelerle stilinizi belirleyebilirsiniz.
  • Daha büyük bir alanda kullanmak istiyorsanız, duvarlarınızda mercan rengi boyayı tercih edebilirsiniz. Bu renk duvarlar hasır ve bambu malzemelerle tamamlanabilir. İsterseniz masa, isterseniz koltuklar.
Canlı Mercan Rengi
  • Somon renginde seçeceğinizi koltuklarınızı mercan rengi yastıklarla canlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.
  • Yıl rengi, vintage dekorasyonla mükemmel uyum sağlayabilir. Evinizde 70’ler havası esmesini istiyorsanız canlı mercan rengi tam da size göre.
  • Koltuk örtüleriniz ya da halı seçimizinde adaçayı yeşili ve canlı mercanın uyumunu düşünebilirsiniz.
  • Daha sakin bir görünüm elde etmek istiyorsanız mobilyalarınızın malzemesinin pirinç olması doğru tercih olacaktır.
  • Aksesuarlarda ise cam ve seramik gibi parlak yüzeylere sahip objeler, daha kaliteli ve dingin bir stil anlayışını yansıtır.
  • Mercan renginin tamamlayıcısı nötr ve yumuşak tonlar olmalı. Duvarlarda ise mat tonları tercih etmelisiniz.

Dekorasyonunuzda renk trendlerinden faydalanmak profesyonel bir yardım almak anlamına gelebilir. Bu anlamda renk trendlerini gözardı etmemelisiniz. Kolay gelsin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu