Çarşaf dolabının düzenlenmesi

Çarşaf dolaplarını düzenlerken, ürünleri sınıflandırmaya özen gösterin. Dolabınızın içine yerleştireceğiniz sedir blokları ile hem dolabınızın güzel kokmasını, hem de güvelerden korunmasını sağlamış olursunuz.

Tüm ürünleri gruplandırın: Çarşaflar, havlular, yorganlar, battaniyeler ve masa örtüsü ve peçete takımları.

Çarşaflar:  Her takım çarşafı kendi takımının yastık kılıflarından birinin içine katlayarak yerleştirin. Yatakodalarına göre gruplandırın. Üstteki takımı kullanın, yeni yıkadıklarınızı daima en alta yerleştirin. Böylece eşit kullanımlarını sağlamış olursunuz.

Havlular: Ebatlarına göre gruplandırın. Vücut havlularını birlikte, el havlularını birlikte yerleştirin. Üstteki havluyu kullanın, yeni yıkadıklarınızı daima en alta yerleştirin.

Yorganlar: Yorganlarınızı hava geçiren bol bir kılıf içinde geniş ve tozsuz bir rafa yerleştirin.  Ağır malzemelerin altında sıkıştırmayın.

Battaniyeler: Mevsimlik olarak gruplandırın. En kalın battaniyeler en altta olmalı.

Masa örtüsü ve peçete takımları: Ebatlarına göre gruplandırın: tüm masa örtüleri birlikte, tüm peçete takımları birlikte. Bunları özel günlere göre (yılbaşı ve bayramlar) veya resmiyete göre de sınıfrlandırabilirsiniz. (Formal takımlar aşağıda, günlük takımlar yukarda olmalı).  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu