Çatı katını değerlendirme yolları

Evinizde çatı katı varsa, çeşitli şekillerde değerlendirebilirsiniz. Birkaç taktik işinize yarayabilir:

Salon: Geniş bir çatı katınız varsa, en uygun değerlendirme şekli, salon olarak kullanmaktır. Eğimli olan tavan kısmı dışında kalan alana, mobilyalarınız sığıyorsa ve yeterli alan kalıyorsa, salon için yeterli büyüklükte bir odanız var demektir. İyi bir yerleşim planıyla, tüm boş alanları değerlendirerek, ferah bir salon elde edebilirsiniz. Eğimli alana, küçük bir kitaplık veya aksesuar koyarak bu alanı da değerlendirin. Böylece şirin ve şık bir çatı katı salonunuz olur.

Yatak Odası: Çatı katı, romantik bir yatak odasına dönüşebilir. Yağmurun sesini seviyorsanız kış geceleri yağmur damlalarının çatıda çıkardığı sesle uyuyabilirsiniz. Tavana pencere yaptırıp, geceleri yatağınıza uzanıp yıldızları seyredebilirsiniz. Çatının eğimli kısmını yine küçük bir giysi dolabı koyarak kullanabilirsiniz.

Çalışma Odası: Evin çalışmaya en müsait yerlerinden biri de çatı katıdır. Sessiz sakin ve evin hareketliliğinden uzaktır. Çalışırken size lazım olacak her şeyi çatıya taşıyın ve en uygun şekilde yerleştirin. Çalışma masanızı ise en iyi ışık alan yere koyun. Böylece çalışırken günışığından en iyi şekilde faydalanmış olursunuz.

Hobi Odası: En sevdiğiniz aktiviteler için, çatı katını hobi odasına çevirebilirsiniz. Kitap okumayı seviyorsanız, ahşap mobilyalar ve aksesuarlar kullanarak düzenleyeceğiniz çatı katına tüm kitaplarınızı taşıyın. Spor yapmayı seviyorsanız, çeşitli fitness aletleri alarak, çatı katınıza yerleştirin. Böylece çatı katınız, evin en sevdiğiniz mekanı haline gelecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu