Çaydanlıktan vazo yapımı

Artık kullanmak istemediğiniz veya eskiyen çaydanlıklarınızı, vazo olarak değerlendirmeniz ve böylelikle dekorasyonunuza farklı bir hava katmanız mümkün. 

Her evde, artık kullanılmayan ancak “günün birinde işe yarar” düşüncesiyle saklanan birçok eşya vardır. Bu eşyalardan biri olan eski çaydanlıklar, kolaylıkla vazo olarak değerlendirilebilir.

Bunun için yapılması gerekenler çok basit. Öncelikle, eskiyen çaydanlığınızı tozundan arındırmak için iyice yıkayın ve kurulayın. Ardından, dilerseniz çaydanlığınızı boyayın, üzerine, cam boyamada kullanılan kontür boyalar ile desenler çizin veya çeşitli boncuklar yapıştırın. Son aşama olarak da içerisine rengarenk çiçeklerinizi ya da süpürgeotu gibi bitkilerinizi yerleştirin.

Seramik çaydanlıklarınız için üzerine boya yapmaya bile gerek yoktur. Bunları sadece, bir kumaş parçası ile dilediğinizce süsleyebilirsiniz.

Eski çaydanlığınızı vazo olarak kullanarak mutfağınızı renklendirebilir ya da evinizin tamamen farklı bir köşesini hareketlendirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu