Çekmece Kapağı Nasıl Değiştirilir?

Eskiyen çekmecelerin kapaklarını kolay bir şekilde değiştirebiliriz. Kullanacağınız şarjlı bir matkap işinizi kolaylaştıracaktır. Çekmece nasıl değiştirilir?

  • Çekmece kapağının ön yüzünde bulunan vidaları yıldız tornavida yardımıyla sökün. Çekmece kapağını çekmece kasasından ayırın. 
  • İlk önce dolap kapağıyla yeni çekmece kapağını kenarlardan eşitleyin. Sonra çekmece kapağını çekmece kasasının iç tarafından şarjlı matkapla vidalayın. 
  • Metre yardımıyla kulpları takacağınız yerleri kurşun kalemle işaretleyin. İşaretlediğiniz yerleri şarjlı matkap delin. 
  • Yıldız tornavida yardımıyla kulpları çekmeceye vidalayın. (Kulpları takarken gerçekleştirdiğiniz işlemlerin aynısını, dolap kapaklarının kulplarının takılmasında da uygulayın). 

Kapı ve çekmecelerin bir müddet kullanımının ardından, kapanmaları zorlaşır. Kapı ve çekmecelerinizin birbirine sürten kısımlarına vazelin sürmeniz, bu durumu ortadan kaldıracaktır. Ayrıca kapılarınızı ya da ahşap eşyalarınızı cilalarken, cila bulaşmamasını istediğiniz yerlere vazelin sürebilirsiniz. Böylece cila taşsa bile, vazelin yardımıyla, kuruduktan sonra silerek çıkartabilirsiniz.

Matkap kullanırken, olası kazaları önlemek için elinize dikkat edin. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu