Çelik Kapı Nasıl Seçilir?

Çelik Kapılar, sac ve çelik lamalarla desteklenerek güçlendirilmiş, dışarıdan zorlamayla açılması zor hatta imkansız olan kapılardır.

Günümüzde en önemli problemlerden biri olan güvenlik sorunu, çelik kapıları ihtiyaç haline getirmiştir. Doğru çelik kapıyı seçerek evinizde güvenliği sağlayabilirsiniz.

Bir çelik kapının sağlamlığını belirleyen çeşitli faktörler vardır. Doğru imalat, doğru ölçü, doğru montaj ile doğru kapı bölümlerine yapılan doğru takviyeler çelik kapının sağlamlığını belirler.

Çelik Kapı Seçimi

Kapıyı alacağınız yerin güvenilir ve profesyonel olduğundan emin olun:

Çelik kapıyı aldığınız firmanın TSE ve ISO90001 belgesi olmalıdır. Kapıyı imalatçı firmaların ana merkezlerinden alın. Piyasada pek çok çelik kapı satan firma bulunmaktadır. Fiyatlar aldatıcı olmamalıdır. Seçimi doğru firmadan yana kullanmalısınız. Türkiye çelik kapı üretiminde iyi durumda olduğundan ithal markalara yönelmeniz gerekemez.

Kapıyı aldığınız firmanın satış sonrasında da hizmet verdiğinden emin olmalısınız:

Ürünle bir sorun yaşamanız durumunda firmadan teknik destek alabilmelisiniz. Ürünü en iyi tanıyan, üreticisidir. Dolayısıyla bir sorun olduğunda en iyi hizmet üreticiden alabilirsiniz. Profesyonel firmaların satış sonrası hizmet servisi vardır.

Çelik kapı, kapı ölçünüze göre yapılmalıdır:

Hazır çelik kapı almak yerine kapınızın ölçülerine uygun yapılan kapıları tercih etmelisiniz. Hazır çelik kapıla duvar doldurularak ya da kırılarak monte edilir. Bu da güvenilirliğini düşürür. Bunun yerine kapı ölçülerinize göre yapılacak çelik kapıları tercih etmelisiniz.

Çelik kapı için ölçü alındıktan sonra, doğru kasa ve kanat ölçüleri yapılmalıdır:

İmalat sırasında hırsızlığa karşı, çelik kapıya çelik zırh uygulanmalıdır. Bu isteğinizi çelik kapıyı alacağınız firmaya belirtmelisiniz.

Bu özelliklere uygun bir çelik kapı sağlam ve isteğiniz dışında açılamayan bir kapı olacaktır. Böylece evinizde güvenliği sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu