Çerçeve Nasıl Asılır?

Odanıza şık bir görüntü katmak amacıyla ya da sık sık görmek istediğiniz kişilerin fotoğrafları ile duvarınızı süsleyebilirsiniz. Çerçeve nasıl asılır?

Çerçeve kullanımı, iç mekânın güzelleştirilmesi adına çok sık tercih edilen bir ev dekorasyon malzemesidir. Ancak çerçeve asma işleminin, eziyete dönüşmemesi gerekir. Bunun için öncelikle, çelik metre kullanılması, eğer yoksa satın alınması tavsiye edilir. Zira, terzi mezurası ile ölçüm yapmak, pek uygun değildir.

Duvarı delerken meydana gelebilecek kaymaları önlemek amacıyla, duvarı delmeden önce kurşun bir kalemle delmek istediğiniz yeri işaretleyebilirsiniz. Çerçeve asarken duvar, kurşun kalem ile işaretlenir. Birden çok çerçeve asımı için, su terazisi kullanılması önerilir. Ayrıca, resim ya da fotoğrafları duvara yerleştirmeden önce, duvar ile birebir aynı ölçülere sahip zemin üzerinde prova yapılarak öngörü edinilmesi faydalı olacaktır.

Duvarınızı delmeden önce, çerçeveler arasındaki mesafeyi doğru ayarlamak için çerçeveleri öncelikle düz bir zemine dizin. Daha sonra içinize sindiği şekilde duvara yerleştirebilirsiniz.

Duvarınızın ölçüsünü almak için terzi mezurası yerine, metal mezura kullanın. Terzi mezurası ölçü alırken kayacağı için yanlış ölçü almanıza nende olabilir.

Çerçevelerin arkasını kanca ile tutturun. Telle tutturulan çerçeveler yerinde sabit durmaz ve kayabilir. Kanca çerçevenizin duvarda sabit durmasını sağlar.

Çerçevelerin, alçak bir kanepe üzerine boydan asılması, odanın daha geniş durmasını sağlayacaktır. Ayrıca çerçevelerin duvara iki kanca ile tutturulması, çerçevenin asıldığı yerde dönmesinin önüne geçecektir.

Odanızın geniş görünmesini istiyorsanız, çerçevenizi koltuk üstü seviyesinden duvar boyunca asabilirsiniz.

Siz de, bu öneriler ile gerek fotoğraf, gerek resim barındıran, her türlü çerçevenizi duvarınıza kolaylıkla asabilir ve evinize canlılık katabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu