Çikolatayı Keşfetmek – Discovering Chocolate

Temel eğitim programında başlangıç ve ileri seviye kristalizasyon teknikleri, kaplama ve kalıplama yöntemlerini öğrenmenin yanı sıra, ganaj türleri ve emülsiyon teknikleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Bu eğitimde çikolata ile çalışmak için sağlam bir temel oluşturacaksınız. 5 günlük temel eğitim programı, çikolata hakkında bilgi sahibi olmak isteyen başlangıç seviyesindeki katılımcılar için uygundur.

Kurs İçeriği

Bu kurs size dünyanın en iyi çikolatasını verecek ve bu çikolata ile teorik ve pratik olarak nasıl çalışmanız gerektiğini öğretecek. Çikolatayla ilgili gerekli olan tüm temel bilgileri ve teknikleri bu workshopta edineceksiniz. Çikolatanın yapılış aşamalarını öğrenip, çikolata yapımının arkasında yatan teknolojiyi keşfedeceksiniz. Workshop teorik olarak ; ideal çalışma ortamı ve saklama koşulları, çikolata ile çalışma şekilleri, karşılaşabileceğiniz problemlerin çözümleri ve raf ömrü ile ilgili bilgileri içermektedir. İlk üç gün boyunca elle temperleme yapacak, son iki günde de tamamen profesyonel temperleme makinaları ile çalışıyor olacaksınız. Bu workshopun sonunda, sizler çikolata makinelerinin kullanımını, ileri seviye teknikler ile çalışmayı öğrenmiş ve çikolata ile ilgili bilgi dağarcığınızı bir hayli genişletmiş olacaksınız.

Workshop süresinde sabah kahvaltısı için hazırladığımız Kruvasan ve Danişler, çay – kahve servisi ve öğlen yemeği Chocolate Academy™ tarafından karşılanacaktır.

Kimler katılabilir:

Çikolatacı olmayı hedefleyenler, çikolata ile çalışmak için temel teknikleri ve bilgileri öğrenmek isteyenler.

Workhop 8.30 – 16.00 saatleri arasındadır. Cuma günü ise 8.30 – 14.00 saatleri arasındadır.
Max 12 kişilik katılım sağlanabilir. Masalarda grup şeklinde çalışma yapılacaktır.

Yer: Chocolate Academy İstanbul, Istanbul

Tarih: 5 Eylül 2016

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu