Çocuk odası dekorasyon kuralları

Çocuklar büyüdükçe kendi zevkleri göre düzenlemeyi isterler. Seçimleri, zevkleri odalarına ve oda dekoruna da yansır. Çocuğunuzun zevkine göre, odasının dekorunu düzenleyebilirsiniz.

Odanın görünüşü önemli olsa da, çocuğunuzun sağlığı her şeyden daha önemlidir. Bunun için, odanın dekorunda çocuğunuzun sağlığını tehdit etmeyen uçucu ve latez esaslı boyalar, masif ahşap mobilyalar, keten ya da pamuklu tekstil ürünleri tercih edebilirsiniz.

Zemin için toz tutmayan, alerji ve bakteri üretmeyen malzemeleri tercih edin. Bambu, mantar ve linoleum çocuk odaları için ideal kaplamalar arasında yer alır.

Çocuğunuz odasının dekorunu değiştirmeye ilk duvar renginden başlayın. Ne karar verirse versin, bunun onun zevki ve seçimi olduğunu unutmayın ve mümkün olduğunca seçimlerinde özgür bırakın. Limon yeşili, domates kırmızısı ve parlak mavi gibi renkler en tercih edilen renkler arasında yer alır.

Çizgi film karakterleri odaya eğlence katabilir. Ama bunu abartmamak gerekir. Duvarda, tekstil ürünlerinde ve aksesuarlarda aynı anda kullanılan çizgi film karakterleri odada karışıklık yaratabilir.

Askı, açık raf sistemi, çekmeceli yataklar ve tabure depolama kutuları kullanarak, odada küçük depolama alanları yaratabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu