Çocukların seveceği yatak odası dekorasyonu

Çocuklar, tamamen kendilerine özel, eğlenceli ve renkli odalardan hoşlanır. Çocuk odası dekorasyonu sırasında, birkaç noktaya dikkat etmek gerekir:

• Çocuk yatak odaları, sadece yatak odası olarak kullanılmaz. Bu oda aynı zamanda, oyun odası, çalışma odası ve arkadaşları geldiğinde çocuğunuzun onları ağırladığı misafir odasıdır. Dekorasyon planı oluştururken, ilk olarak bunu göz önünde bulundurun. 

• Çocuğunuz konuşacak yaşa geldiyse, onun fikirlerini alın. Nasıl yerlerden hoşlanıyor, hangi renkleri seviyor gibi bazı soruların cevapları, sizi doğru dekorasyon stiline götürecektir. 

• Alışverişe giderken, mutlaka çocuğunuzla birlikte gidin. Nasıl objeleri ve aksesuarları tercih ettiğini iyi gözlemleyin. 

• Çizgi film karakterleri, hayvan figürleri, çiçekler, arabalar, renkli ve cıvıl cıvıl desenler, çocuk odalarının vazgeçilmezidir. Ancak, özellikle çocuğunuzun çok sevdiği bir konu varsa, örneğin uzaydan ve astronotlardan hoşlanıyorsa, tüm odanın temasını bu sevdiği konu üzerine şekillendirebilirsiniz. 

• Kendi zevklerinizi çocuğunuzun odasına yansıtmaya çalışmayın. Unutmayın, o odada siz değil, çocuğunuz vakit geçirecek. 

• Güvenlik konusunu atlamayın. Aldığınız mobilya ve aksesuarların, dayanıklı ve sağlam olmasına özen gösterin. 

• Çocuk odası genelde dağınık olur. Bunu engellemenin en iyi yolu, renkli organizatörlerden odada bolca bulundurmaktır. Oyuncaklar, kitaplar ve bütün ufak objeler, bu organizatörler sayesinde dağınıklık olmaktan çıkar. 

Bu noktalara dikkat ederek, çocuğunuzun seveceği ve sizin de beğeneceğiniz bir çocuk odası dekore edebilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu