CoffeMania’ın Filtre Kahvesine Altın Madalya

Alman Gurme Kahve Kavurucular Loncası’nı düzenlediği yarışmada, CoffeeMania adına yarışan Kahvem Kahve Kavurma ödüle layık görüldü.

Alman Gurme Kahve Kavurucular Loncası Deutsche Röstergilde’nin bu yıl 7.sini gerçekleştirdiği yarışmanın “Filtre ve Espresso Kahve” kategorilerindeki altın madalyalar, bu yıl ilk kez Almanya dışından bir markanın, CoffeeMania adına yarışan Kahvem Kahve Kavurma’nın oldu.

Kahvem Kahve Kavurma, ilk defa katıldığı yarışmaya özel harman filtre kahvesi Mania Blend ve Espresso Portugal Blend olmak üzere 2 farklı kahve gönderdi. Toplamda kavrulmuş 75 filtre ve 75 espresso kahve çekirdeği aynı tadım turlarında aynı koşullar altında hazırlandığı ve kör tadımla denendiği yarışmada, kahveler “saflık, koku, aroma, asitlik, armoni ve bütünlük” unsurları üzerinden değerlendirildi.

Üyelerinin “uzun kavurma süresi (en az 12 dakika), hava ile soğutma, düşük ısıda kavurma, yeşil çekirdeğin kalitesi ve adil temini” kriterleri üzerinden değerlendirilen Kahvem Kuru Kavurma madalyayı kazandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu