Damatlık Modelleri Nelerdir?

Hayatınızın en önemli teklifini yaptınız ve sıra düğün günü ne giyeceğinize geldi. Düğünle ilgili diğer tüm hazırlıklarda olduğu gibi her ayrıntıya sevgilinizle karar vermelisiniz. Buna damatlık modelleri de dahil.

Düğün hazırlıkları sürüyor. Davetiyeler, pastalar, mekan, müzik derken sıra giyileceklere gelir. Fakat nedense damatlık düğün hazırlıkları arasında gerekli önem gösterilmeyen başlıklar arasında yer alır. Oysa her şeyiyle mükemmel olmasını dilediğiniz düğününüzün en önemli ayrıntılarından biri de gelinlik ve damatlıktır. Peki damatlık çeşitleri hakkında yeterli bilginiz var mı?

Damatlık Modelleri

Smokin

Beymen Smokin
Görsel: Beymen

Asil duruşuyla damatları adeta karizmanın doruklarına taşıyan şık bir smokin özellikle görkemli düğünler için idealdir. Tarihi bir mekanda ya da büyük otel düğünlerinde smokin tercih edilebilir.

Fraka oranla daha rahat olması dolayısıyla benzer bir şıklığı yakalayabilmek için smokin düşünebilirsiniz. Hazır modellerdense kişiye özel satılan smokin, her devrin damatlığıdır denilebilir, modası asla geçmez.  Bedeninize uygun bir smokin için iyi bir marka ile çalışmalısınız.

Şık Takımlar

Kiğılı Takım
Görsel: Kiğılı

Damatların çoğunun tercih ettiği bir damatlık çeşidi olan şık takımlar, yüzlerce çeşidi ile seçim için geniş bir yelpaze oluşturur. Smokin ve frak gibi katı kuralları olmaması sebebiyle damatlık takımınızı kendi zevkinize göre oluşturabilirsiniz. Gömlek renginden ayakkabıya, kravattan kol düğmelerine kadar pek çok ayrıntı sizi bekliyor olacak.

Özellikle kendi tarzını yansıtmak isteyen ve sürprizlerden hoşlanan erkekler için takımlar daha ideal bir tercih olabilir.

Frak

Frak

Resmi bir davetle dünya evine giriyorsanız frak sizin için tek tercih olmalı denilebilir. Hem geleneklere olan bağlılığı hem de resmiyeti simgeleyen frak resmi davetlerin vazgeçilmezidir. Bedeninize uygun bir frak bulmak için acele etmelisiniz.  Provalar uzun sürebilir.

Keten Takımlar

Keten Takım

Bir plajda veya kırda ya da resmi olmayan bir mekanda evleniyorsanız ve takım elbiseden de pek hoşlanmıyorsanız keten takımlar sizin için ideal seçimdir. Kravat ve kol düğmeleri gibi aksesuarların yer almadığı keten takımlar rahat erkeklerin tercihi olabilir. Keten takım damatlık, daha samimi ve rahat bir atmosferin tamamlayıcısı olacaktır.

Rahat Alternatifler

Blazer Ceket
Görsel: Mango

Tüm bunların dışında bir anlayışa sahipseniz ve düğününüz de zaten sıra dışı bir şekilde gerçekleşiyorsa takımlar, kravatlar, smokinler sizin için bir tercih olmaktan çıkmış demektir. Rahat bir blazer ceket ya da rahat bir pantolon pekala damatlık işlevi görebilir. Kravat yerine hoşluk olsun diye papyon da kullanabilirsiniz. Hatta kot bile giyebilirsiniz. Bundan sonrası hayal gücünüze kalıyor.

Esasında damatlığa karar vermenizdeki en önemli faktör düğün mekanınızdır. Düğün konseptiniz ve düğün mekanınızı belirledikten sonra damatlığa daha kolay karar verebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu