Modası geçen dantelleri yeniden değerlendirin

Eskiden evinizin hemen her köşesini süsleyen dantelleri, küçük değişiklikler yaparak şimdi de kullanabilirsiniz.

Zamanında ev dekorasyonunun olmazsa olmazı, el emeği göz nuru danteller, artık moda olmadığı için atmaya kıyamamanız çok doğal. Bin bir emekle işlenen dantellerin üzerinde yapacağınız küçük değişikliklerle farklı amaçlar için de kullanabilirsiniz.

Siz de örülen dantelleri farklı şekillerde kullanabileceğiniz objeler haline getirebilirsiniz. Bir kaç örnek verecek olursak;

Mumluk

Dantel mumluk
Dantel mumluk

Malzemeler;

  • Dantel
  • Tutkal
  • Küçük boy balon
  • Süs mumu

Yapılışı;

Balonu şişirip bağlayın. Balonun geniş kısmına tutkal sürün ve danteli üzerine yapıştırın. Balonu yere değmeyecek şekilde ağzından yukarıya bağlayın ve bu şekilde kurumaya bırakın. Kuruduğundan emin olduğunuzda balonun havasını söndürün. Şekli donan dantelin içerisine süs mumunu yerleştirin. İşte dantel mumluğunuz hazır.

Kavanoz kılıfı

Sade görünümlü kavanozlarınızın dışını kullanmadığınız danteller ile kaplayarak hareketlendirebilirsiniz. Camın kaygan yapısı dolayısıyla dantelin aşağı kaymaması içinse dantelin üzerinden dilediğiniz renkte bir kurdele, hasır ip ya da kumaş parçasını ip gibi kesin. Daha sonra kavanozu çevreledikten sonra fiyonk yapın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu