Dar Balkon Dekorasyonu

Balkon dekorasyonu yaparken, balkonun büyüklüğü ve şekli gibi, balkonun ne amaçla kullanılacağını da belirlemek gerekir. Uygulayacağınız bazı dekorasyon yöntemleri ile dar balkonunuzu, huzurlu bir yaşam alanına dönüştürebilirsiniz.  

Depolama ya da oturma alanı gibi kullanımları olan balkonunuzun darlığı, bu bölümün aktif kullanılmasını engelleyebildiği gibi, evin bu bölümünün atıl kalmasına da sebep olabilir. Mevcut hacmini hesap ederek uygulayacağınız yöntemlerle, balkonunuzu kullanmak istediğiniz şekilde dekore edebilirsiniz.

  • Masa ve sandalyelerinizi, gerektiğinde katlayarak geniş bir alan elde edebilmek için, portatif masa ve sandalyeleri ya da duvara monte, açılır-kapanır masaları ve tabureleri tercih etmeye özen gösterin.
  • Mobilyanın çok amaçlı olması alanı etkin kullanmayı kolaylaştıracağından, Sehpa ve depo olarak da kullanılabilen tabure ve sandıklı puflar edinin.
  • Balkon depolama görevi görmek gibi bir özelliği varsa, zemini mümkün olduğunca boş bırakmak adına, balkon duvarlarının üst bölümünü dolap ve raf sistemleri için kullanmaya çalışın.
  • Çiçekler, köşe rafları, duvar ışıklandırmaları gibi çeşitli aksesuarlarla, balkonunuzun geniş görünmesini sağlayabileceğinizi unutmayın.
  • Zeminin kullanıma daha uygun olduğu durumlarda balkonunuzu, minder ve kırlent modelleri ile dekore ederek oturma köşesi oluşturabilirsiniz.

Cam balkon, pimapen ya da panjur gibi sistemlerle odaya dâhil edebileceğiniz balkonunuzu, doğru dekorasyon yöntemleri ile kullanışlı hale getirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu