Dar Mekânlarda Dekorasyon Önerileri

Evlerde ve bahçelerde yer alan dar mekânlar kullanıcıların karşısına çoğu zaman problem olarak çıkmaktadır.  Bu dar mekânları etkili bir şekilde kullanmak çoğu zaman zor olarak görülse de birkaç dekorasyon önerisi ile dar mekânları ferah ve kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Dekorasyon Fikirleri:

Dar Mekanlarda Dekorasyon Önerileri   

  • Evinizde veya bahçenizde bulunan dar bölümlerin duvarlarını açık ve pastel renkler kullanarak boyayabilirsiniz. Bu renkler mekâna ferah bir görünüm kazandıracaktır.
  • Dar bölümlerin duvarlarında duvar kâğıdı kullanmak çok fazla önerilmez. Ancak duvar kâğıdının şıklığını yakalamak istiyorsanız, yatay desenleri olan duvar kâğıtlarını tercih edebilirsiniz.  Bu duvar kâğıtları ile mekânın dar görünmesinin önüne geçebilirsiniz.
  • Dar mekânlarınızda az sayıda büyük mobilya kullanabilirsiniz. Böylece dar mekâna sade ve geniş bir görünüm katabilirsiniz.
  • Dar mekânlara geniş bir görünüm vermek için ev veya bahçe mobilyası seçerken üzerinde az deseni olan, tek veya iki renk mobilyaları tercih edebilirsiniz.
  • Yemek masası sehpa gibi mobilyalara ihtiyaç duyarsanız, bu mobilyaların portatif olanlarına yönelebilirsiniz.
  • Dar bölüm evinizin yatak odası ise, dekorasyonda dolap olarak gömme dolaplara yer verebilirsiniz. Gömme dolap yerine ikinci bir alternatif olarak sürgülü dolap tercih edebilirsiniz. Böylelikle yatak odalarını daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.
  • Evinizdeki dar bölüm mutfağınızsa, açık renk mutfak dolapları ve açık renk masa sandalye ile yine açık renk tezgâh tercih ederek, mutfakta ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Dar bölüm evin çocuk odası ise ranza kullanın. Tercihinizi gömme ranzadan yana kullanırsanız, dar çocuk odanıza maksimum genişlikte bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Evinizde ve bahçenizde yer alan dar mekânlarda, bu dekorasyon fikirleri ile olduğundan daha geniş bir görünüm elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu