Dar ve Uzun Koridorlar İçin Dekorasyon Önerileri

Dar ve uzun koridorları, doğru dekorasyon yöntemlerini kullanarak estetik ve işlevsel hale getirmeniz mümkündür.

Evin koridor bölümünü, odaları birbirine bağlayan bağlantı noktası olarak düşünebilirsiniz. Bu alanın geniş, dar, uzun, kare veya dikdörtgen gibi pek çok biçimi olabilir. Bunlar arasından dekorasyonu en fazla zorlaştıranlardan biri belki de dar ve uzun koridorlardır. Bu alanı doğru dekore ederek kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Portmanto Tercihi: Dar alanlarda dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, zeminin minimumda kullanılmasıdır. Bu nedenle kalın malzemeden yapılmış ve geniş hacimli portmanto yerine daha ince ve sadece kullanımda olan ayakkabı ve kıyafetlerin depolanacağı portmanto faydalı olacaktır.

Monte Dolap: Duvara monte dolap sistemleri tercih edilerek eşyaları muhafaza etme bir diğer yöntemdir. Yerden yukarı depolama üniteleri alandaki hareket kabiliyetini kısıtlayacağından, tavana yakın, monte dolapları tercih etmek işlevsel olacaktır.

Işıklandırma ve Süsleme: Dar alanları düzgün ışıklandırmak ve doğru sanat eserleri ile süslemek, bu alanı hem canlı hem de geniş gösterir. Bunun için basit ve etkili yöntemler kullanabilirsiniz.

  1. Duvar ve tavan için, evin genel havasına uygun aydınlatıcılar kullanın.
  2. Koridor penceresiz ise, alanı karanlıktan kurtaracak bej, açık kahverengi gibi duvar boyası ve ışıklandırmaları tercih edin.
  3. Koridorun derinliğini arttırmak için boy aynasından yararlanın.
  4. Sade desenli ve karışık renkli olmayan halı seçimine önem verin.

Koridorunuz, kullanışlı ve estetik dekorasyon tercihleriniz ile keyifli bir alan olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu