Davet Sofralarına Hazırlık

Bir yılbaşı, kutlama ya da sevdikleriniz için özel bir davet vermek istiyorsanız sofranızın çok şık olması için her şeyi detaylıca düşünmeniz gerekir.

Misafirleriniz iyi ağırlayabilmeniz ve onların yemekten keyif alabilmeleri için sofranızla ilgili tüm detayları hesaplamalısınız. İşte şık bir sofranın ön hazırlığı için yapılması gerekenler:

  • Menünüze kara verdikten sonra mutfakta yemekler için gerekli olacak malzeme ve araçların olup olmadığını kontrol edin.
  • Alışveriş listenizi kategorilere bölerek hazırlayın. Listeye balık, et, sebze, meyve ve içecekler gibi başlıklar koyun.
  • Bakliyat gibi çabuk bozulmayan ürünleri davetten önce alabilirsiniz. Ama taze tüketilmesi gereken ürünleri davet günü almalısınız.
  • Davetten önce ve davet günü yapılması gerekenleri bir yere not edin. Gününüzü planlayın. Davet günü hazırlık yaparken de kendinize de vakit ayırabilin.
  • Zaman kazanabilmek için önceden hazırlık yapın. Yemek takımlarınızı hazırlayın, içecekleri soğutun. Masa örtülerinizin temiz ve kullanıma hazır olduklarından emin olun.
  • Masanın ve misafirlerinizi ağırlayacağınız yerin düzenini ve dekorasyonunu önceden planlayın ve hazır hale getirin. Masanızın süslerini önceden alın.

Misafirleriniz tüm detaylarını en ince ayrıntısına kadar düşündüğünüz bu yemekten keyif alacaklardır.

Şık bir davet sofrası hazırlamak için gereken diğer ipuçları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu