Davetlerde İçecek İkramı

Davetlerde misafirlere içecek ikramı yaparken, seçenekleri doğru belirlemek ve göze hitap eden bir şekilde sunum yapmak belirleyicidir.

 Misafir ağırlarken, yiyecek ve içecek menülerinin oluşturulması ve sunumu öncelikli yapılması gereken hazırlıklardır. Yemekler kadar, içecekler de önemlidir. İçeceklerin misafirlere uygun şekilde belirlenmesi ve davet ortamına uyumlu şekilde sunulması fark yaratır.

Sunulacak içecek çeşitliliği, davetin türüne göre farklılık gösterir. Oturma düzenindeki bir akşam yemeği davetinde daha fazla çeşit sunulması gerekirken, daha kısa sureli informal bir toplantıda bira, şarap ve votka gibi bir sert alkol çeşidi yeterli olur. Bir şişe votkayı vişne suyu, soda, tonik ve eğer yaz davetiyse limonata sürahilerinin yanına yerleştirebilirsiniz. Böylece, alkol kullanmayan misafirler için de alternatifler sunmuş olursunuz. Margarita gibi özel içecekler her zaman popülerdir. Davetin eğlenceli havasına ve davet temasına katkıda bulunur.

Sıkışıklık olmasını engellemek için, içecek ikramlarının bulunduğu barı (bir masa veya tezgah üzeri kullanılabilir) sirkülasyonun rahat sağlanabileceği bir noktaya kurmak gerekir. Eğer self servis olacaksa,tüm misafirlerin ihtiyaçlarının sağlandığından emin olun; şişe açacağı, buz tutacağı, garnitürler, peçeteler, buz ve buz kovası. Bardakları ve buz kovasını bir tepsi üzerine yerleştirerek, olası dökülmeler için önlem almış olursunuz. Şarap servis ederken, yeteri kadar şişe açın ki misafirler şişe açmak ile uğraşmasın. Garnitürleri önceden hazırlayın ve yeterli miktarda olduğundan emin olun. Çoğu garnitür sadece dekoratif bir ikram olmakla kalmaz, içeceklere de tat katar.

Başarılı bir davetin püf noktası, misafirlerin ihtiyaçlarını önceden öngörebilerek hazırlık yapmak ve davet boyunca eksikleri tamamlamak üzere aktif ve gözlemci olmaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu