Dekorasyon Hileleri İle Evinizi Dönüştürün

Dekorasyon hileleri kullanarak dekorasyonda yenilik yapmak ister misiniz? Basit yöntemlerle büyük değişiklikler elde etmek mümkün.

İşte Dekorasyon Hileleri

Küçük Odaları Büyük Göstermek

Küçük odalar sıkışık görünme eğilimindedir, ancak büyük pencereler, açık renkli duvarlar ve aynaların stratejik kullanımı, kapılardan ve pencerelerden dökülen doğal ışığı yansıtarak odanızı daha geniş gösterebilir. Ayna kullanmak, küçük bir odanın gerçekte olduğundan daha büyük görünmesini sağlayarak, fazladan alanın optik illüzyonunu sağlar. Spektrumun diğer ucunda, daha koyu renkli bir odayı boyamak daha küçük hissetmenizi sağlar.

Işıktan Daha Fazla Yararlanmak İçin Ayna Kullanmak

Aynalar küçük bir alanı daha büyük hissettirmek için harikadır. Daha büyük odalar veya daha az doğal ışık alan odalar için, aynaları doğrudan camların karşısına yerleştirmek anında parlaklık sağlar. Dekoratif aynalar, boş duvar alanını doldurmak için sanat eseri yerine de kullanılabilir. Büyük veya küçük aynalar, yaşam alanınıza ışık ve boyut katar.

Eski ve Yeniyi Bir Arada Kullanmak

Karıştırmaktan korkma! Modern koltuğunuzun yanına aile yadigarı bir koltuk koymak hata değildir. Tüm iyi iç mimarlar, evinizi dekore etmenin temel amacının kim olduğunuzu, kişiliğinizi ve tarzınızı yansıtan bir tasarım yaratmak olduğunu söyleyecektir. Farklı renk ve desenlerle eşleştirilen mobilya, kilim veya yastıkların benzersiz bir karışımı yaşam alanınıza sıcaklık ve doku katabilir.

Koltuk Kılıfı Kullanmak

Salonunuz için iç tasarım fikirlerine mi ihtiyacınız var? Mobilyanızın görünümünü mevsimleri yansıtacak şekilde değiştirmenin harika bir yolu da koltuk kılıflarıdır. Kolayca çıkarılabilen bu örtüler, oturma odası mobilyalarınızın kirlenmesi konusunda endişe duymadan sofistike bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Depolama İçin Hasır Sepetler Kullanmak

Hasır sepetler veya herhangi bir malzemeden yapılmış sepetler, herhangi bir odada depolama alanı oluşturmak için ekonomik ve zarif bir yoldur. Sepetler dekor dergilerini, oyuncakları, havluları ve battaniyeleri saklamak kullanılabilir. Tezgahınıza meyve ve sebzelerle dolu küçük hasır sepetler koymak, mutfağınız için akıllı bir iç tasarım numarasıdır. Depolama ve göz alıcı bir odak noktası olarak ikiye katlanır.

Mutfak Rafı ya da Askı Kullanmak

Mutfağımızda yemek hazırlamak için çok zaman harcıyoruz, bu nedenle mutfak alanlarının iç tasarımı hak ettiği anlaşılıyor. İşlevsel ve güzel olan en iyi mutfak tasarım püf noktalarından biri raf ya da askı kullanmaktır. Böylece dolaplarınız boşalacağından fazladan depolama alanı da elde edersiniz.

Dekorasyonda Canlı Çiçek Kullanmak

Yaşam alanınızda bitki bulundurmak, renk ve doku için en iyi seçenek olabilir. Bitkiler sadece güzel değildir, evinizdeki havayı temizlemeye yardımcı olabilir ve nemi kontrol edebilir. Ev bitkileri, kirli havayı emerek evinizi sağlıklı tutar. Ayrıca evinizi daha canlı hissettirirler.

Büyük Tadilatlardan Kaçınmak

Dekorasyonunuzda değişiklik yapmak istiyorsanız büyük işlere kalkışmaktan kaçının. Kitaplıklarınızı boyayarak ya da bir duvardaki duvar kağıdını sökerek de yeni bir görünüm elde edebilirsiniz. Samimi bir alanı dönüştürecek en uygun fiyatlı oda tasarım fikirlerinden biri, beklenmedik bir yere boya uygulamaktır. Kitaplıklar bunun için iyi bir seçenek olabilir. Renk katmak için diğer eğlenceli yerler arasında şömine ızgaraları, dolapların iç kısımları, koridorlar ve tavanlar sayılabilir.

Parke Zeminlerde Halı Kullanmak

Yün Halı

Parke zeminlerin bakımı kolaydır, ancak özellikle soğuk aylarda halı kaplı zeminlerin konforundan yoksundur. Rahat bir ev tasarım hilesi, ekstra sıcaklık, doku, renk için yaşam alanınızda halı kullanın. Kişisel tarzınızı sergilemek için çeşitli desen ve kumaşlardan halı tercih edebilirsiniz. Veya aynı desen ve kumaşa sahip halıları ya da aynı renkleri ancak farklı dokuları ekleyin. İmkanlar sonsuzdur.

Kış mevsiminde daha sıcak tonları ve kumaşları, yaz mevsiminde daha hafif olanlarını kullanarak mevsimini yansıtacak şekilde halılarınızı değiştirebilirsiniz. Çocuklu evler için ideal olan yıkanabilir kilimlerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu